У Дрогобичі відбувся «круглий стіл» щодо постаті Степана Бандери в українському національно-визвольному русі
Днями у відділі історії музею «Дрогобиччина» відбулося засідання «круглого столу» на тему «Постать Степана Бандери в українському національно-визвольному русі». Захід об’єднав освітян, науковців та музейників, які зібралися обговорити феномен популярності С. Бандери, що став справжнім символом України.
В рамках цього заходу відбулася презентація збірника матеріалів наукової конференції «Український визвольний рух першої половини ХХ століття: краєзнавчі контексти», яка була присвячена 110-ій річниці від дня народження С. Бандери та 90-річчю утворення ОУН. Співорганізатором конференції був музей «Дрогобиччина».
У вступному слові на цьому зібранні директор музею Алла Гладун наголосила на важливості й актуальності тематики, винесеної на обговорення як ідеологічно засадничої в умовах сучасного державотворення. Разом з тим підкреслила і продуктивність даного формату: науковці, освітяни та музейники. Адже усіх нас, – наголосила вона, – об’єднує спільна мета і відповідальність за те, якою буде Україна завтра. Об’єднання зусиль і викладачів, і педагогів, і музейників суттєво розширить можливості у досягненні спільної мети.
Ініціатор «круглого столу» методист відділу освіти Олеся Сисин розповіла про важливість постаті Степана Бандери, його ідей у виховній роботі з учнями шкіл, про зміну ставлення до Провідника ОУН та необхідності очищення від міфів та стереотипів, пов’язаних з ним.
Суттєву допомогу у цій царині освітяни можуть отримати від науковців. Відтак співпраця з істориками Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка є необхідною та актуальною.
Логічним продовженням обговорення стала презентація збірника наукових праць «Проблеми гуманітарних наук. Серія «Історія», який презентував професор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка Василь Ільницький. Науковець зупинився на дослідженнях, які стосуються даної проблематики, розповів про перспективи співпраці з музейниками та освітянами у науковій, просвітницькій та виховній роботі.
Презентацію виставкового проекту «Життя і діяльність Степана Бандери» провела завідувач відділу історії Зоряна Кордуба. Старший науковий працівник музею Марія Головкевич презентувала книжку «З вірою і правдою в Україну» Анни Рудник, берегині рідних сестер Степана Бандери Оксани і Володимири.
У «круглому столі» взяли участь також науковці, доктори наук Василь Футала та Микола Галів.
Емоційний струмінь у серйозні розмови на завершення заходу внесли учні, які подарували присутнім поезію та музику – присвяту Степану Бандері. Для школярів науковці музею провели оглядову екскурсію у відділі історії.
«Круглий стіл» переконав присутніх у необхідності продовження співпраці вчених, педагогів та музейників.
Інформація музею «Дрогобиччина».