Пошкоджені надгробки на кладовищі, що на Трускавецькій, буде відновлено: прикрий інцидент трапився через обірваний трос

16:13 19 Квітня 2024

У ці дні соціальні мережі облетіла новина, що у Дрогобичі комунальні служби міста при видаленні аварійних дерев пошкодили старовинні надгробки на одному із кладовищ міста. Мова іде про цвинтар на вулиці Трускавецькій. На фото, які облетіли інформаційні портали видно, що  пошкоджень зазнали певні елементи на кількох надгробках.

Роботи із благоустрою території та видалення аварійних дерев на кладовищі проводило КП «Служба муніципального управління». Там пояснюють – видалення аварійних дерев відбувалось за наявності відповідних на це дозволів і документів.

Так, стався дуже прикрий випадок, за що ми приносимо свої вибачення перед польською громадою міста і одразу зазначаємо – надгробки буде відновлено. Ситуація, що трапилась – це прикрий інцидент, а не акт вандалізму, як її охрестили в соцмережах. Під час робіт підвело обладнання. Оскільки, на територію кладовища неможливо завезти кран – то для видалення аварійних дерев на цьому кладовищі доводиться послуговуватись послугами фахівців арбористів. Під час робіт не витримав трос, тож зрізане дерево впало та пошкодило надгробки. Цю ситуація уже обговорено із представниками польської громади міста. Подальші роботи, наразі, призупинено. Однак, на території кладовища є ще чимало старих дерев, які можуть не витримати елементарного погіршення погодних умов і наробити ще більшого лиха. Таку ситуацію ми мали кілька років тому, – наголосив Володимир Суда, керівник КП «СМУ».

Прикрий інцидент, що трапився прокоментували і в Департаменті міського господарства – там зазначають, що в результаті робіт пошкоджено три пам’ятники: в одному зігнувся та частково зламався залізний хрест, в другому – розколовся бетонний надгробок, третій – частково пошкоджений. Їхнє відновлення буде здійснено найближчим часом із залученням фахівців від міжнародної фундації.

Паралельно в Департаменті закликають не спекулювати на цій темі та не займатись самопіаром окремим інтернет-ресурсам.

Перейти до вмісту