У Дрогобицькій громаді розпочали висадку енергетичної верби та тополі – їх використовуватимуть як біопаливо для котелень

13:25 19 Квітня 2024

Напередодні Дня довкілля, у Дрогобицькій громаді висадили першу партію саджанців енергетичної верби та тополі. Ці культури використовуватимуть як біопаливо для котелень, що дозволить здешевити вартість виробництва гігакалорії тепла, у порівнянні з природним газом.

Висадку саджанців провели, спільними зусиллями КП «Дрогобичтеплоенерго», ФГ «Тарком» та Департаменту міського господарства. Долучився до доброї ініціативи і очільник громади Тарас Кучма.

Сьогодні висаджують першу партію саджанців, у кількості майже 20 тисяч штук. Верба та тополя ростиме на землях фермерського господарства «Тарком» в межах села Лішня. Площа посадки становить 1,5 гектара.

Як стверджують на підприємстві – енергетична верба є невибагливим видом деревини, який легко розмножується та не потребує особливого догляду. Відтак для її вирощування підходять земельні ділянки, які є непридатними для посадки сільськогосподарських культур. Термін вирощування культури – 3 роки.

Разом з нею посадили енергетичну тополю, щоб проаналізувати, яка культура є більш придатною для вирощування на біопаливо.

Надалі кількість саджанців планують збільшувати, з метою досягнення максимальної енергетичної незалежності в громаді.

Вирощування такого виду деревини принесе низку переваг громаді. Зокрема допоможе привести до ладу земельні площі, які є непридатними до вирощування агрокультур, зменшити надлишкове обводнення земель сільськогосподарського призначення та підвищити насиченість повітря киснем.

А перехід на відновлювальне біопаливо дозволить скоротити споживання природного газу у Дрогобицькій громаді. Налагодження власного виробництва тріски з енергетичних культур дозволить в подальшому зменшити тариф на теплопостачання для абонентів КП «Дрогобичтеплоенерго» та покращити якість надання послуги споживачам.

Нагадаємо, рішення про вирощування енергетичної верби в громаді було задеклароване підписаним раніше Меморандумом про співпрацю між КП «Дрогобичтеплоенерго» та Фермерським господарством «Тарком».

Перейти до вмісту