Польський Битом та Дрогобич реалізовують проект пам’яті Бруно Шульца: у місті відкриють лавку з інсталяцією творчості митця

11:27 19 Жовтня 2022

2022 рік оголошено роком Бруно Шульца у польському місті-побратимі Битом. У межах вшанування пам’яті митця відбуваються численні презентації, експозиції, вистави, концерти та зустрічі із авторами.

Відтак 8 жовтня у Битомі відкрили мурал, присв’ячений видатному художнику із світовим іменем Бруну Шульцу. Мурал постав у новоствореному сквері «Зустрічей». В урочистому відкритті скверу взяли участь президент міста Битома Маріуш Волош, сенаторка Республіки Польща та президентка Битомського клубу місцевого самоврядування Галіна Бєда, посадовці з польської сторони та делегація з міста Дрогобича на чолі із міським головою Тарасом Кучмою.

Родзинкою нововідкритого парку є не лише мурал із зображенням Дрогобича, до створення якого долучилися дрогобицькі митці, зокрема Христина Драгун, але й оригінальна лавка, яка інсталює життя і творчість Шульца.

У межах продовження проєкту пам’яті – ще одну лавку з інсталяцією творчості відомого митця відкриють і в Дрогобичі. Лавку уже доставили в місто Котермака – її особисто привезла сенаторка Республіки Польща та президентка Битомського клубу місцевого самоврядування Галіна Бєда.

Лавку встановлять в одному із скверів Дрогобича – студентському.

Дуже приємно, що в межах відзначення року Бруно Шульца у Битомі, із нашим містом-побратимом нас тепер пов’язуватиме і спільний проект: мурал, сквер «Зустрічей» та лавка пам’яті. На 19 листопада – чергову річницю смерті Бруно Шульца – плануємо відкриття лавки інсталяції у нашому Дрогобичі. Загалом додам, між Дрогобичем та Битомом впродовж кількох років існує тісна співпраця в різноманітних напрямках – від обміну талановитими учнями до спільної організації фестивалю «Бруно Шульца» та вшанування цієї непересічної талановитої постаті, яка поєднує наші народи. Окрім цього, після повномасштабного вторгнення росії на українські землі, громада Битома однією з перших скерувала в Дрогобич першу гуманітарну допомогу і продовжує нас підтримувати у війні з агресором. Тож дякуємо за Вашу підтримку та рухаємось спільно до перемоги, – прокоментував Тарас Кучма.

Перейти до вмісту