Знизить споживання газу на 20%: нова котельня КП «Дрогобичтеплоенерго» запрацювала в тестовому режимі

10:31 19 Жовтня 2022

У Дрогобичі триває реалізація другої черги проекту з заміщення газу альтернативними видами палива. Станом на сьогоднішній день тривають тестові пуски нової котельні, яка дозволить зменшити споживання газу на 20% вже в цьому сезоні.

На відкриття котельні прибув інвестор, співвласник компанії «Альтеренерго захід» Андрій Бєлий. Спеціалісти компанії допомагали КП «Дрогобичтеплоенерго» проводити пуско-налагоджувальні роботи.

Цей проект унікальний тим, що в ньому поєднане найсучасніше обладнання українського виробництва, яке нічим не уступає закордонним аналогам. Це дає можливість обслуговувати його тут на місці. Нема потреби викликати спеціалістів для налаштування, діагностики чи заміни якоїсь деталі з-за кордону. Для такого проекту недостатньо одного інвестора, тому ми працюємо у тісній співпраці з міською радою, КП «Дрогобичтеплоенерго» та ще одним партнером, який може постачати нам сировину, – розповів інвестор Андрій Бєлий.

Оглянув роботу котельні та поспілкувався з інвестором і керівництвом підприємства міський голова Тарас Кучма.

Цей опалювальний сезон буде складним. Ще з весни ми проводимо заходи для того, щоб комунальні заклади та оселі дрогобичан і стебничан були забезпечені теплом. Ключове завдання – оптимізувати використання газу та максимально перевести котельні на альтернативне паливо. Гордий, що спільними зусиллями нам вдається успішно реалізувати намічені плани, – прокоментував очільник громади.

За словами директора КП «Дрогобичтеплоенерго» – нова котельня дозволить зменшити споживання газу на 20%. Його замінять альтернативні види палива – щепа та відходи аграрного сектору.

Завдяки реалізації цього проекту, ми зможемо замістити 20% газу альтернативним паливом вже зараз і таким чином – зменшити споживання газу, так як держава встановлює ліміти і вже зараз постачання газу зменшили ще на 10%. Окрім того, споживач отримає на 10% нижчу ціну. У планах – обладнання ще однієї котельні – у Стебнику, що сукупно дозволить нам замінити газ альтернативним паливом до 50%, – зазначає директор КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігор Хом’як.

Протягом найближчого тижня робота котельні триватиме у тестовому режимі.

Усі заходи з оптимізації енергетичної системи відбуваються у межах затвердженої Програми перспективного розвитку систем централізованого теплопостачання міст Дрогобича та Стебника.

Перейти до вмісту