План організації сталої мобільності в центральній частині Дрогобича завтра розглянуть на сесії міської ради. ФОТО. ВІДЕО

5 Червня 0:00

План організації сталої мобільності в центральній частині Дрогобича — це документ, який слугуватиме дорожньою картою для вирішення проблем у сфері мобільності і транспорту у центральній частині Дрогобича, зокрема: – Підвищені ризики аварійності на окремих ділянках і перехрестях; – Транспортні затримки і затори; – Невпорядковане паркування автомобілів; – Недотримання водіями вимог дорожніх знаків; – Низький рівень зручності і комфорту для пересування пішки та на велосипедах.

Розроблений цей документ проектно-консалтинговим бюро у сферах безпеки руху, міської мобільності та сталого розвитку «Urban Consulting Group».

Про це сьогодні під час презентації остаточного варіанту плану, з включенням всіх попередніх поправок, повідомив співзасновник компанії UCG Андрій Коман.

Основним завданням реалізації цього проекту є пріоритизація сталої мобільності, підвищення безпеки руху та збалансований простір вулиць.

За результатами дослідження центральної частини Дрогобича, було виявлено низку проблем: – Зовнішній транзит їде через центр – Загальноміські магістралі в історичному ядрі – Громадський транспорт сконцентрований на 2-3 вулицях в центрі – Приміські маршрути прокладені через самий центр – Невпорядкований простір проїзної частини – Хаотичне і невпорядковане паркування – Відсутність велодоріжок – Недосконалість пішохідної інфраструктури – Безбар’єрність у зародковому стані.

  https://youtu.be/o4tuqup8LfE

Як наголосив Андрій Коман, необхідно оптимізувати рух як приватного, так і громадського транспорту, пішоходів та велосипедистів, подбати про облаштування паркомісць. величезним потенціалом, за словами фахівця, є пішохідна рекреаційна інфраструктура для руху пішоходів та велосипедистів.

Щодо паркування автомобілів, то у плані передбачено зони для упорядкування парковок. Також фахівці пропонують розділити центральну частину Дрогобича на три зони, з рухом від центру, та встановити відповідну плату у перших двох зона. Перша зона буде найдорожчою. Цю практику, за словами фахівців, широко застосовують у європейських містах.

Завершуючи презентацію, Андрій Коман продемонстрував світлини можливого облаштування центральних вулиць Дрогобича.

Завтра, 6 червня, План організації сталої мобільності в центральній частині Дрогобича винесуть на розгляд сесії міської ради.

Прес-служба ДМР

 

Чат-бот Гаряча лінія