Переймали досвід: КНП «Стебницьку міську лікарню» відвідали посадовці та медики з Дніпра, Києва, Чернівців та Рівного

14:54 12 Червня 2024

У ці дні потужний медичний десант завітав у КНП «Стебницька міська лікарня». Зокрема, у місто Калійників прибули представники Департаменту охорони здоров’я із міста Дніпро, керівництво чернівецької міської лікарні, координатори Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» із Київської області, медики лікарні міста Рівне та Центру психічного здоров’я та інші.

У супроводі керівниці лікарняної установи Стебника Наталії Стецик – медична делегація оглянула нещодавно капітально відремонтоване психоневрологічне відділення медустанови. Делегацію цікавило, як вдалось перезавантажити на сучасні рейки роботу такого потужного відділення, як воно функціонує, за який кошт проведено низку капітальних ремонтних робіт у ньому.

Як розповіла Наталія Стецик – на базі Стебницької лікарні психоневрологічне відділення функціонує з 1999 року, до цього часу пацієнтів приймали у Дрогобичі. Однак, з часу відкриття відділення у місті Калійників, коштів на капітальні ремонтні роботи постійно бракувало. Завдяки впровадженню в останні роки медичної реформи, лікарні вдалось акумулювати певну суму коштів та здійснити капітальні ремонтні роботи відділення й осучаснити його.

Тож оновлене відділення відкрили у жовтні 2022 року. Сьогодні у відділенні функціонує сім палат та є 20 ліжкомісць. Одна із палат – наглядового типу. Це означає, що там лікують важкохворих пацієнтів – тож медичний працівник перебуває в цій палаті 24/7 та стежить за недужими.

Реконструкція цього відділення була на часі, оскільки із повномасштабним вторгненням чимало людей із психічними захворюваннями і ментальними розладами звертаються за медичною допомогою. Чимало пацієнтів зустрічаємо серед внутрішньо переміщених осіб, а також і військових, які повертаються із зони бойових дій. Усі вони потребують підтримки й лікування. Що важливо – для таких пацієнтів вагомим фактором є лікування у комфортних умовах, наявність хороших спеціалістів та матеріально-технічної бази,” – наголосила Наталія Стецик.

Загалом, на базі Стебницької лікарні створено центр психічного здоров’я, який включає в себе амбулаторне відділення, відділення стаціонарної психоневрологічної допомоги та реабілітацію хворих.

Гості оглянули відділення, які їх цікавили та промоніторили кількість звернень пацієнтів впродовж року.

У ході зустрічі домовились підтримувати тісні контакти із медиками Стебника, оскільки в Києві та Дніпрі зацікавлені у відкритті сучасних центрів психічного здоров’я та наданні якісних послуг у цій сфері.

Перейти до вмісту