П’ята річниця Революції Гідності: 20 лютого у Дрогобичі вшановуватимуть пам`ять Героїв Небесної Сотні

14 Лютого 0:00

20 лютого в Україні оголошено Днем жалоби за Героями Небесної Сотні. Цьогоріч минає п’ять років від трагічних подій, які в ході революції Гідності сколихнули не лише Україну, а й весь світ.

Саме в ці дні 2014 року, під час революції Гідності, нерівна боротьба між українським народом та тодішнім політичним режимом, який на Майдані представляли до зубів озброєні силовики, досягла епогею. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Серед них були і дрогобичани, які одні з перших за покликом серця та з любові до рідної країни, залишили свої домівки, своїх рідних і вирушили на Майдан. В той буремний час від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці за офіційною інформацією загинуло близько сотні осіб, серед яких були й дрогобичани: Йосип Шілінг, Богдан Вайда та Олег Ушневич. Постраждали близько 700 осіб. Серед потерпілих поранення отримали також дрогобичани Василь Михалко, Василь Гуцул та Юрій Андрушков.

Ці імена та імені інших Героїв Майдану назавжди закарбувались в пам`яті кожного, адже вони віддали найдорожче — своє життя, аби Україна стала на шлях творення європейської держави.

У День пам`яті Героїв Небесної Сотні у Дрогобичі 20 лютого відбудеться низка меморіальних заходів з вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні та подвигу учасників Революції Гідності.

Про це повідомляють у відділі культури та мистецтв ДМР.

Так, о 12:00 у Центральній бібліотеці імені В’ячеслава Чорновола відбудеться інформаційна година «Живим уклін — загиблим слава».

О 13:00 у відділі історії музею «Дрогобиччина» до 5-ої річниці Революції Гідності відбудеться вечір пам’яті Героїв Небесної Сотні «Герої не вмирають, коли їх пам’ятають».

О 15:00 у Сквері Героїв Небесної Сотні відбудеться загальноміське віче пам`яті.

Окрім цього, низка тематичних заходів відбудеться у начальних закладах міста.

Запрошуємо дрогобичан та гостей міста долучитися до поминальних заходів та гідно вшанувати пам’ять про Героїв Небесної Сотні.

Прес-служба ДМР

Чат-бот Гаряча лінія