Озеленення міста: у Дрогобичі провели діалогову зустріч за участі експертів U-LEAD

13:43 9 Травня 2023

Озеленення міста – одна з ключових тем, якою переймаються не лише комунальні служби, а й самі ж мешканці, які долучаються до проведення екологічних акцій з озеленення, турбуються про кронування та видалення дерев. З цього приводу відбуваються зустрічі для того, щоб максимально залучити активних мешканців, почути їхні думки та належним чином провести роботи з озеленення території міста та громади.

Вчора, 8 травня, у Дрогобичі відбулась зустріч на тему озеленення міста, за участі відповідальних осіб, експертів та активістів. Зустріч відбулась в межах проекту «Лабораторія творчого діалогу», який реалізовує програма U-LEAD в громадах з метою налагодження відкритого діалогу між громадою та органами місцевого самоврядування.

Провела зустріч – регіональна координаторка проекту у Львівській області Оксана Чабан.

До заходу долучились представники Департаменту міського господарства заступниця начальника відділу безпеки та контролю Наталія Коцюба, яка поінформувала присутніх про норми чинного законодавства, процедурність прийняття рішень щодо видалення чи обрізки дерев та відповідальність за порушення норм.

Представник КП «Служба муніципального управління» Андрій Дикий, в структурі якого працює Дільниця зеленого господарства поінформував про роботу з озеленення, яка ведеться систематично в місті та громаді.

Також до зустрічі долучились неодноразова організаторка толок та еко-акцій Світлана Клюй, еко-активіст Святослав Степ’як, активні дрогобичанки Юлія Кулиняк та Анна Савицька, Юрій Федчак, журналістка та ВПО Лілія Пузанова, студентка ДДПУ Вікторія Бура.

Організували зустріч представники сектору роботи з громадськістю управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій Ніна Федько та Юрій Жук.

Діалогову зустріч побудували в інтерактивному форматі. В ході спілкування вдалось вислухати та зібрати всі думки, які стосуються озеленення міста, здобутки та помилки, які були зроблені в цій сфері, а також зібрати побажання від активних мешканців – як саме вони бачать заходи з озеленення надалі.

Серед досягнень в сфері озеленення учасники відзначили: створення Дільниці зеленого господарства, облаштування дендропарку, скверу Небесної сотні, проведений благоустрій парків та скверів, а також системну висадку дерев вздовж доріг на вулицях міста.

Серед зауважень – недостатня фаховість комунальних служб, брак в штаті професійних інженер-екологів та видалення великої кількості дерев. Старі дерева видаляти потрібно, але відсутність інформування про заплановані роботи та про причини видалення породжує непорозуміння та спротив з боку мешканців.

У березні ми затвердили Концепцію зеленого будівництва, в якій зібрано інформацію не лише щодо висадки чи видалення дерев, але й щодо догляду за зеленими насадженнями, відношення порід дерев до тих чи інших умов. Бо окрім виконавця, має бути чітка організація і план робіт. Нам важливо розуміти. Що і де ми садимо і хто відповідальний за те, щоб ці дерева виросли, – наголосила Наталя Коцюба.

Серед побажань звучали наступні пропозиції: збільшити штат професійними інженерами-екологами, проводити більше роз’яснювальної роботи, берегти рідкісні породи дерев та не гнатись за кількістю, а робити акцент на якості.

Наприкінці зустрічі всі обговорили питання – що можуть зробити мешканці громади задля досягнення позитивних змін в озеленені?

Додамо, що консультаційну та інформаційну підтримку діалогових заходів надається в рамках проєкту “Лабораторії творчого діалогу в громадах”, що реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України» за підтримки «U-LEAD з Європою». Під час першого етапу проєкту 240 представників ОМС з 12 регіонів України пройшли навчання і дізналися як будувати діалог з мешканцями для вирішення спільних проблем, більш активно залучати їх до життя громади, здобули практичні підходи щодо взаємодії влади і громади, їх підтримки та взаєморозуміння під час прийняття рішень.

Крім того, всі учасники тренінгів проводили дослідження та разом із жителями визначали по декілька актуальних проблем суспільного життя своєї громади для їх подальшого обговорення і вирішення за допомогою діалогів. В рамках проєкту в кожній громаді відбудуться щонайменше два громадські обговорення цих питань із залученням всіх зацікавлених сторін.

Проєкт реалізується в рамках програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Перейти до вмісту