Олег Хрущ прозвітував перед депутатами про роботу на посаді секретаря ради за період з 2015 року. ФОТО. ВІДЕО

0:00 5 Лютого 2019

У четвер, 31 грудня, відбулося ІІ пленарне засідання XLІV сесії Дрогобицької міської ради.

У ході засідання, секретар Дрогобицької міської ради Олег Хрущ прозвітував за період роботи з 2015 року.

Оскільки текст звіту депутатам було роздано заздалегідь, то вони одразу перейшли до обговорення звіту у форматі «питання-відповідь».

Насамперед, Олег Хрущ, підсумовуючи свою роботу, наголосив, що його робота безпосередньо залежить від діяльності депутатського корпусу, за що висловив подяку всім депутатам.

У ході свого звіту секретар ради наголосив, що, окрім важливих прийнятих рішень сесією міської ради, за звітний період було впроваджено низку нововведень не лише у роботі виконавчого комітету, а й депутатської діяльності. Так, за словами Олега Хруща, Дрогобич — перше місто на теренах Дрогобиччини, яке започаткувало електронну систему поіменного голосування, прийняло рішення про електронні петиції до міської ради, відкрило дані про роботу депутатського корпусу.

Олег Хрущ наголосив, що вручення Дрогобичу головної відзнаки в межах премії «Кришталь року», за відкритість та прозорість бюджету міста, це спільна заслуга як виконавчого комітету, так і депутатського корпусу міської ради.

Посадовець зазначив, що зараз ведеться робота над впровадженням змін до регламенту, зокрема щодо авторства та співавторства проектів рішень, які подаються на розгляд ради.

Крім цього секретар ради вважає, що необхідно прийняти нове положення про електронні петиції. Щодо відвідин сесій, попри всю відкритість та прозорість діяльності ради, необхідно запровадити інституцію реєстрації громадян чи гостей присутніх в сесійній залі, так як це діє в країнах Європи.

У ході обговорення депутати висловили секретарю ради низку побажань. Депутати запропонували частіше проводити спільні засідання комісій, та залучати до цих обговорень широке коло представників депутатського корпусу, виконавчого комітету міськради та громадськості, оскільки у 2019 році прийдеться вирішувати низку важливих питань, які потребують прийняття подекуди вольових рішень.

Після обговорення, запитань та відповідей, депутати проголосували за звіт секретаря ради Олега Хруща.

https://www.youtube.com/watch?v=9JBWGaJwxb0&t=628s

Текст звіту додається:

Звіт секретаря Дрогобицької міської ради за період роботи 2015 – 1018 роки

На посаду секретаря Дрогобицької міської ради обраний на першій сесії Дрогобицької міської ради цього скликання, 17 листопада 2015 року, та введений до складу виконавчого комітету.

Здійснюю керівництво відділом діяльності ради.

Організовую роботу та беру участь у засіданнях погоджувальної ради, яка створена 8 грудня 2015 року і відбувається перед кожним засіданням сесії.

За звітний період відбулося 43 засідання ради, 62 пленарних засідання.

Організовую роботу сесій.

Веду контроль за вчасним поданням проектів рішень та оприлюдненням їх у засобах масової інформації.

Веду контроль за виконанням рішень.

Беру участь та організовую роботу засідань постійних комісій ради.

За період 2015 – 2018 роки проведено засідань постійних комісій ради: – з питань планування, бюджету, фінансів, цінової політики та інвестицій – 77; – з питань житлово – комунального господарства, будівництва, архітектури, екології, довкілля, транспорту та зв’язку – 65; – з питань депутатської етики, законності, правопорядку, прав людини, розвитку громади та контролю за дотриманням Регламенту ради – 43; – з питань оренди, приватизації, комунального майна, промисловості, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, малого та середнього бізнесу – 72; – з питань регулювання земельних відносин – 113; – з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту, туризму, інформації, охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення – 56.

Відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” усі протоколи засідань постійних комісій ради, протоколи засідань сесії, проекти рішень та рішення міської ради розміщено на сайті Дрогобицької міської ради.

Веду контроль за виконанням депутатських запитів. За 2015 рік депутатами подано – 127 депутатських запитів. За 2016 рік подано – 644 депутатських запитів. За 2017 рік подано – 565 депутатських запитів. За період 2018 року подано – 509 депутатських запитів.

Більша частина депутатських звернень стосується вирішення питань житлово-комунального господарства міста.

У міському бюджеті на кожен рік депутатам передбачено кошти для вирішення питань на виборчому окрузі.

Проводив особистий прийом громадян.

Є головою конкурсної комісії на заміщення вакантних посад осіб виконавчих органів Дрогобицької міської ради. Комісія проводить засідання після появи вакансії і оголошення конкурсу. – за 2016 рік проведено 38 засідань конкурсної комісії та підготовлено 52 протоколи; – за 2017 рік проведено 24 засідання та підготовлено 35 протоколів; – за 2018 рік проведено 8 засідань комісії, підготовлено 14 протоколів.

Є головою оргкомітету по спорудженню пам’ятного знаку “Борцям за Самостійну Україну”.

У 2016 році Дрогобицька міська рада, відповідно до ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні”, перша в регіоні впровадила електронне поіменне голосування депутатів міської ради, що дало змогу швидше та якісніше проводити засідання сесій міської ради. Зараз ми консультуємо наших колег з Трускавця щодо провадження поіменного голосування у їхній міській раді.

З 2017 року було запроваджено системний модуль депутатського корпусу, який структуризував усі голосування починаючи з 2016 року. Ми вже отримали сотні звернень з подяками, адже громадяни набагато швидше можуть зрозуміти, як працює депутат з їхнього округу.

Усі документи міської ради зберігаються у відкритому доступі та саме з 2016 року всі архіви можна детально опрацьовувати, адже запрацював контекстний пошук. Тобто можна шукати по ключових словах документу, а не тільки в назві рішення.

З серпня ми розпочали оцифровувати усі документи міської ради починаючи з 1990 року та розміщати їй у відкритий доступ. Це нам допоможе більш оперативніше відшуковувати архівні документи, а також відкине фактор знищення документів.

Створено сторінки кожного депутата з можливістю переглядати дні прийому громадян, висвітлено контакти депутатів та помічників. Також створено е-приймальню депутатів міської ради. Це найдетальніші сторінки депутатів міської ради, які тільки можуть бути на сайтах міської ради.

Щоб більше громадян змогли бути присутніми на сесіях міської ради було запроваджено відео трансляції засідань, де в середньому на сьогодні від 500 до 1000 користувачів переглядають кожне пленарне засідання. З наступного року буде додана можливість в онлайні переглядати екран голосування. До речі, саме після впровадження онлайн трансляцій у Дрогобичі, Трускавець та Борислав також запровадили відеотрансляції голосувань.

У 2017 році було зменшено поріг на петиції з 100 до 65 голосів, що позитивно вплинуло на розвиток електронної демократії в Дрогобичі. Більшість петицій набирали відповідну кількість голосів та виносились на засідання сесій міської ради. Завдяки нашій ініціативі Трускавецька міська рада та Бориславська міська рада також зменшили поріг петицій.

Вже з 2019 року буде запроваджено кодекс етики депутата міської ради, даний проект рішення з січня буде проходити комісії. Також згідно рекомендацій Transparent Internаtional Ukraine ми оновимо регламент міської ради та внесемо правки в положення про депутатські комісії.

У 2019 році плануємо запровадити портал документів міської ради щоб структуризувати усі документи міської ради в єдиному вікні.

У січні-лютому 2019 буде імплементовано мапу депутатських округів де мешканцю міста щоб дізнатись свого депутата, потрібно буде всього лише написати назву своєї вулиці.

Завдяки нашій спільній роботі у 2018 році Дрогобич визнано найвідкритішим містом 2017-2018 згідно з рейтингом міжнародної організації Transparent Internstional Ukraine.

Перейти до вмісту