«Окупована спадщина»: У Дрогобичі експонують виставку культурної спадщини міста-побратима Нової Каховки

13:33 8 Липня 2022

Вчора, 7 липня, на площі Замкова гора відбулось урочисте відкриття виставки архітектурної спадщини міста-побратима Дрогобича — Нової Каховки.

На експозиції відвідувачі мають змогу познайомитись з унікальними кам’яними вишиванками авторства художника-бойчукіста Григорія Довженка.

На відкритті виставки студенти-реставратори Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва імені Івана Труша відтворювали елементи кам’яних вишиванок за унікальною технологією самого автора.

На площу Замкова гора також завітали місцеві мешканці та міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Не дивлячись на те, що місто знаходиться під окупацією, Нова Каховка — це українське місто. Я ніколи не забуду кадри, коли під час окупації, на вашій площі майорів синьо-жовтий прапор. Коли ваші хлопці перед танками стояли з українським прапором і гордо несли честь та гідність України в Новій Каховці. Ми бачимо, що робить окупант на нашій землі — знищує нашу культуру, історію, ідентичність. Насаджує російську мову у школах та всюди, де це можливо. Намагається відновити цю радянську спадщину, якій ми, на жаль, довгий час толерували. Але зараз, ми протиставили єдність української нації, мужність, незламність та стійкість. Я впевнений, що дуже швидко наступить деокупація і ми відновимо та відбудуємо українське життя на наших землях, — прокоментував Тарас Кучма.

Метою виставки є спроба розвінчати радянські міфи про культурну спадщину Нової Каховки, яка сьогодні знаходиться під окупацією. Вона присвячується українським художникам та архітекторам міста, які попри складний повоєнний час, 70 років тому творили унікальне місто на півдні України.

Додамо, що виставка кам’яних вишиванок буде тривати з 7 по 17 липня на площі Замкова гора. Запрошуємо усіх охочих ближче познайомитись з архітектурною спадщиною Нової Каховки.

Куратором виставки була Тетяна Євсеєва — архітекторка, членкиня НСАУ, засновниця «Новокаховського товариства охорони культурної спадщини», авторка проекту «Кам’яні вишиванки Нової Каховки» та Єлизавета Євсеєва — архітекторка, дослідниця, співавторка науково-просвітницьких проектів НКТОС.

Експозицію розроблено спільно із управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради, ЛКП «Бюро спадщини».

Захід проходив під патронатом міського голови Дрогобича Тараса Кучми, за підтримки Управління культури та розвитку туризму, на запрошення активіста-новокаховчанина, що знайшов прихисток у нашому місті — Олексія Масютіна.

Перейти до вмісту