Нові реалії навчального процесу в умовах війни: освітяни Дрогобицької громади зібралися на щорічній конференції
Накреслили плани роботи на освітній рік: у Ліцеї імені Б. Лепкого відбулася щорічна освітянська конференція, яка згуртувала керівників освітніх закладів Дрогобича та територіальної громади.
Модерувала захід заступниця керівника відділу освіти Ольга Олексюк. За її словами цьогоріч виповнюється 300 років з Дня народження Григорія Сковороди. Тож увесь навчальний рік на Дрогобиччині проходитиме під його патронатом та з вшануванням пам’яті відомого українського філософа та богослова, поета і педагога.
Учасників освітньої конференції привітав міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Найперше очільник громади подякував директорам та педагогічним колективам освітніх закладів за те, що в час війни їм довелось взяти на себе іншу місію – приймати, годувати та огорнути турботою вимушено переміщених осіб.
Живемо в непростий час і в цих умовах розпочинаємо новий навчальний рік. Насамперед дякую нашим педагогічним колективам за те, що на ваші плечі з початком війни випало непросте випробування – школи навчальних закладів перетворилися на місця тимчасового проживання вимушено переміщених осіб, а деякі – на потужні пункти збору гуманітарної допомоги. Тепер перед нами стоїть нове завдання – гідно розпочати навчальний рік та дати можливість учням здобувати знання. Кожна школа, як самостійна одиниця, має визначитися в якому режимі розпочати цьогоріч освітній процес. Однак наше завдання забезпечити як очне так і дистанційне навчання через онлайн систему для всіх школярів, – підкреслив у вступному слові Тарас Кучма.
В умовах нових реалій, коли росія намагається безжально знищити українську культуру, руйнує міста та села, завдання освітніх установ – забезпечити гідне, патріотичне, однак безпечне навчання.
Високий рівень освітніх установ Дрогобича і територіальної громади, їхню адаптацію до умов воєнного стану високо оцінила начальниця відділу роботи з експертами управління Державної служби якості освіти у Львівській області Анжела Стефанишин.
Кожного разу, коли я перебуваю на Дрогобиччині бачу, як ваші школи розвиваються та якісно змінюються. Цей процес тішить. Аналогічно як і те, що впродовж літа ви забезпечили функціонування дошкільних установ міста і дрогобицькі діти відвідували садки. На порозі нового навчального року бажаю вам тільки успіхів, нових покращень та з гідністю тримати освітянський фронт, – підкреслила Анжела Стефанишин.
Вдосконалення освітніх установ міста та громади – одне із ключових завдань освіти Дрогобиччини – наголосив у виступі керівник відділу освіти ДМР Віталій Вовків. За його словами триває процес вивільнення навчальних закладів від проживання у них переміщених осіб. Відтак в освіті цьогоріч очікують низку змін.
Найперше, в цьому навчальному році буде запроваджено систему електронного журналу в класах та електронних щоденників. Окрім цього – працюємо і над розширенням освітньої мережі, де це потрібно. Так, 1 вересня, плануємо відкрити дошкільну установу в селі Гаї Бійничі. Наші психологи, які є в кожному шкільному колективі пройшли відповідні навчання і з початком війни надають психологічну допомогу та підтримку усім, хто цього потребує. Але чи не найкращі результати продемонстрували наші школярі – незважаючи на війну наші учні здобули 39 золотих та 12 срібних медалей по завершенні навчання. Понад 70 школярів написали мультипредметний тест, який цьогоріч замінив ЗНО, на високі бали. В цих досягнення клопітка праця кожного педагога. Сподівають і в новому навчальному році ми будемо мати не менш вражаючі результати, – підкреслив Віталій Вовків.