Науковий пікнік у Дрогобицькому педагогічному ліцеї

0:00 24 Вересня 2016

Сьогодні важко однозначно стверджувати, хто саме запровадив моду в Україні на наукові пікніки, але точно відомо, що у наше місто цей захід завітав завдяки Дрогобицькому педагогічному ліцею. Ініціатором його проведення стала директор Ольга Василівна Заяць.

Мета заходу – популяризація науки серед молоді, залучення до неї підростаючого покоління. Зрештою, науковий пікнік може бути корисним для всіх, хто цікавиться науковими досягненнями, любить відкривати для себе нове. Адже наука – це не тільки години копіткої праці над паперами, а й захоплюючий світ дослідів.

До проведення пікніка були задіяні учителі та учні ліцею, складена програма, підібрані експерименти, запрошені гості.

20 вересня після закінчення уроків ліцеїсти та гості зібралися на подвір’ї ліцею, де заздалегідь були підготовлені усі необхідні для демонстрацій засоби. Починалося свято з традиційних привітань. До присутніх з побажаннями та настановами звернулися директор ліцею Ольга Заяць, міський голова Тарас Кучма, ініціатор створення ліцею і його перший директор професор Юрій Кишакевич, заступник директора ліцею Андрій Григорович.

Потім гості свята підходили до лабораторних столів, де біля комп’ютерів, над приладами чи пробірками «чаклували» учителі та учні.

Юні фізики під керівництвом Романа Хлопика пропонували присутнім запустити ракету без вогню, створити блискавку, скип’ятити воду теплом своїх долонь чи виміряти тиск світла.

Учитель біології Оксана Рубель зібрала довкола себе тих, кому подобається вивчати світ через мікроскоп: досліджувати клітини крові чи будову комах. Також наші біологи показали, як слід вирощувати бактерії чи гриби, збирати гербарій.

Знавці хімії при допомозі свого учителя Лариси Проць на очах у глядачів випускали на волю «фараонові змії», виготовляли зубну пасту для слона, змушували прокидатися «вулкан», науково доказали, що квіти можуть змінювати колір, а молоко – бути «веселим».

Учитель інформатики Роман Сосяк разом зі своїми вихованцями зібрав довкола себе шанувальників комп’ютера: розроблені ліцеїстами ігри та навчальні програми викликали в учасників свята щире захоплення.

Організатори заходу зуміли того дня не тільки зібрати натовп допитливих учнів, а й довели, що справжня наука завжди поряд, що вона може зацікавити, викликати бажання поринути у її світ.

1

2

3

Перейти до вмісту