Напрацьовують зміни в «Стратегію розвитку Дрогобицької громади» в напрямку молодіжної політики: озвучено проміжні результати опитування молоді
19 березня у Молодіжному просторі Дрогобича стартувала перша Стратегічна сесія у межах проєкту внесення змін в «Стратегію розвитку Дрогобицької громади» у напрямку молодіжної політики. Захід ініційований ВІ «Активна громада» спільно із КУ «Інститут розвитку Дрогобича», а також відділом сім’ї та молоді ДМР.
Перша Стратегічна сесія пройшла під гаслом – «Участь молоді в управлінні та розвитку громади, а також обмін досвідом». До конструктивної роботи, активного діалогу та роботи в групах було запрошено кілька десятків молодих людей – учнів навчальних закладів громади, представників Молодіжної ради міста, представників віддлілів Дрогобицької міської ради та спікерів.
Усіх учасників заходу привітала Олександра Пашко, керівниця відділу сімї та молоді ДМР.
Молодіжна політика це не лишень те, що відбувається в стінах Дрогобицької ратуші та в навчальних закладах міста – це і молоді сім’ї, молоді спортсмени, молоді військові і молодь, яка сьогодні без праці. Так склались зорі, що закінчується програма «Молодь Дрогобицької громади» – і ми повинні б були написати нову. Але надійшли пропозиції від ВІ «Активна громада міста» долучитись до внесення змін в «Стратегію розвитку Дрогобицької громади» – тож спільно працюємо над змінами і радіємо з того, що в «Стратегії Дрогобицької громади» одним з підрозділів тепер була саме молодіжна політика. Адже, це дасть змогу молоді міста, учасникам різних навчальних закладів приймати участь у різних конкурсах та грантах, подавати на них свої заявки та перемагати, – наголосила Олександра Пашко.
Коли слово взяла Олена Юркевич, регіональна представниця ВІ «Активна громада» то зазначила, що робоча група з підготовки змін до програми «Стратегія сталого розвитку Дрогобицької міської територіальної громади до 2030 р.» розпочала свою плідну працю. Головне її завдання – зібрати, відтак опрацювати та винести на публічні обговорення інформацію, яка стосується молодіжної політики міста, потреб молоді тощо. Спільно із Молодіжною радою та КУ «Інститут розвитку Дрогобича» було проведено опитування молодих людей, щодо їхніх бачень розвитку молодіжної політики в місті Котермака та проведено моніторинг проблем молоді. Попередні результати опитування Олена Юркевич презентувала усім присутнім.
За її словами – в опитуванні взяли участь понад 400 учасників станом на 19 березня. Серед особистих проблем молоді – молоді люди виділяють: відсутність вільного часу, відсутність фінансів, пригнічення, відсутність можливості самореалізації на рідних теренах.
На запитання, що потрібно зробити владі міста, щоб підвищити громадську активність молоді, опитувані виділили такі наступні кроки: фінансувати молодіжні проєкти, створювати молодіжні проєкти з молоддю, відкривати молодіжні центри для змістовного дозвілля молоді, проводити публічні заходи із залученням молоді, розвивати програми стажувань при інституціях.
Також молодь відповідала на запитання, якої саме молодіжної інфраструктури не вистачає у громаді для комфортного проживання, тут опитувані виділили: парків з місцями для проведення вільного часу – 57,3%, спортивних майданчиків – 47,8%, велодоріжок та місць для паркування – 43,6%, молодіжних центрів – 38,6%, мотузкового парку – 26,6%.
На запитання, чи бачите ви шляхи свого подальшого розвитку в Дрогобицькій громаді, то молоді люди зазначають: 30,7% опитаних відповіли, що так, а 17,6 % – що ні, планують виїхати, щоб навчатись – 10,4% опитаних, вже працюють в Дрогобицькій громаді – 7,4% молоді, планують тут знайти роботу – 5,5%.
Серед актуальних навчань для молоді – опитані виділяють: фінансову грамотність, національно-патріотичне виховання, сексуальну освіту.
Опитування ще триватиме, тож усі бажаючі мають змогу долучитись. Олена Юркевич зазначила, що усі ключові зміни до Стратегії громади мають бути озвучені уже в травні та подані на розгляд сесії.
У другій частині заходу – учасники Першої Стратегічної сесії працювали у робочих групах.
Додамо, Стратегія розвитку Дрогобича орієнтована на людину і є своєрідним дороговказом громади, спрямованим на розвиток, вдосконалення та покращення різних сфер життя міста.