На реконструкцію очисних споруд КП “Дрогобичводоканал” цього року скерують близько 2,2 млн грн

До кінця цього року заплановано провести реконструкцію аераційної системи на очисних спорудах КП “Дрогобичводоканал”. Роботи мають бути проведені за кошти співфінансування державного та місцевого бюджетів. Їх вартість становить близько 2,2 млн грн.

На наступний рік у КП “Дрогобичводоканал” ставлять за мету реконстроювати вторинні відстійники, на що знадобиться близько 8 млн грн.

Очисні споруди, будівництво яких велося у 70-х роках минулого століття, потребують комплексного оновлення. Роботи надто вартісні, тому просуватися у напрямку реконструкції, вважають в адміністрації водоканалу, сьогодні можливо тільки поетапно.

На підприємстві в добу очищають 35 куб м стічних вод, що становить приблизно 30% проектної потужності. Колись цей показник становив 100 куб м у добу. Частково це зменшення спричинене зупинкою роботи великих промислових підприємств Дрогобича. Втім малий об’єм стічних вод на очисних спорудах сьогодні можна вважати лакмусом екологічної свідомості. Не секрет: там, де нема каналізаційної мережі, стоки виводять до річки. Особливо ця загрозлива для природи практика поширена у селах району.

“Можливості приймати й очищати більше побутових стоків у нас відкриті, – каже начальник КП “Дрогобичводоканал” Роман Шагала. – Єдине, що потрібно, аби у людей визріло розуміння: без правильного каналізування не поліпшити екологічної ситуації із забрудненням річок”.

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні