На базі КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» відкрили сучасне урологічне відділення

18:12 10 Квітня 2024

Після 36-ти річної перерви у стінах КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» свою роботу з нуля відновило сучасне урологічне відділення. Відкриття та освячення нового відділення здійснили 10 квітня за участі високопосадовців Львівської обласної державної адміністрації, зокрема заступниці начальника ЛОВА Христини Замули, директорки Департаменту охорони здоров’я Наталії Літвінської, очільника Дрогобицької територіальної громади Тараса Кучми, керівника Дрогобицької РДА Степана Кулиняка, головного медика Дрогобича Володимира Чуби, представників медичних установ громади та Львова, а також духовенства міста.

Новостворене відділення постало на базі КНП «Дрогобицька міська лікарня №1». Усе відділення із якісним капітальним ремонтом, світлими й просторими палатами, сучасною операційною та з усіма зручностями, як для медиків так і  пацієнтів.

Як зазначив у своєму вступному слові міський голова Дрогобича Тарас Кучма – у місті Котермака урологія функціонувала з 1933 до 1988 року, відтак була перенесена у Трускавець. Із відкриттям нового сучасного відділення пацієнтів з урологічними недугами тепер не будуть скеровувати на лікування в сусідні міста, адже увесь широкий спектр необхідних медпослуг закриватиме урологія на місці.

Сьогодні надважливий день для медицини Дрогобицької територіальної громади – у рідні стіни нарешті повертається урологічне відділення. Тож тепер лікування та оперування пацієнтів буде здійснюватись за європейськими стандартами: висококласні спеціалісти, сучасне обладнання і комфортні умови перебування для недужих. І найголовніше – медичну допомогу отримуватимуть не просто мешканці Дрогобицької громади, але й з сусідніх територій. Тож дякую керівництву ЛОВА за систематичну підтримку та допомогу в реалізації масштабних медичних проєктів у нашій громаді. Спільно творимо позитивні зміни та наближаємо Перемогу, – наголосив у виступі перед присутніми Тарас Кучма.

Ремонтні роботи у новоствореному відділенні стартували у вересні 2023 року, а фінішували у січні цього року. Як наслідок – відділення має дев’ять сучасних палат для пацієнтів, із яких чотири – з підвищеним комфортом та окремими санвузлами і душовими кабінами. У кожній палаті встановлять монітор пацієнта, який дозволить контролювати життєво важливі показники недужих. Окрім цього, у відділенні є сучасна оглядова, перев’язувальна, сестринський пост та найголовніше – європейська операційна, яка обладнана необхідною потужною технікою для здійснення низки малоінвазивних та лапароскопічних операційних втручань. Нове відділення відповідає усім європейським нормам та покликане надавати якісні послуги й закривати питання в лікуванні сечовивідних шляхів, сечокам’яних хвороб, захворюванні нирок, дробленні каменів, захворюванні статевих органів тощо.

Хочу привітати усіх присутніх з гарною подією – відкриттям у вашому місті нового та вкрай потрібного відділення. Живемо в непростий час і кожне оновлення та якісні зміни допомагають нам вірити в Перемогу. Що стосується урології –  це не стільки про ремонт, не стільки про стіни і обладнання, це в першу чергу про людей, людей професіоналів своєї справи, які із відкриттям нового відділення ще якісніше надаватимуть свої послуги пацієнтам. Тож бажаю медикам наснаги, а Дрогобичу і медичній галузі міста – подальших позитивних змін, – зазначила у своєму виступі заступниця керівника ЛОВА Христина Замула.

Як наголосив керівник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба, медична установа міста давно потребувала відкриття урологічного відділення. Оскільки КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» є кластерним медзакладом громади. Основні ж напрямки діяльності кластерного закладу  –  це багатопрофільність та забезпечення потреб населення в лікуванні найбільш поширених захворювань, серед яких і урологічні.

Завдяки спільній роботі медичної установи міста, влади Дрогобича та керівництва ЛОВА – ми відроджуємо урологічне відділення в стінах першої міської лікарні. Це не перша велика подія в стінах нашого медзакладу. Нещодавно ми приєднали до себе пологове відділення, дитячу лікарню, відкрили патологоанатомічне відділення, здійснили капітальний ремонт даху та фасаду лікарні, відкрили сучасну палату інтенсивної терапії в кардіології тощо – одним словом систематично оновлюємо наш медичний заклад та робимо його комфортним для медпрацівників та пацієнтів. Сподіваюсь якісні зміни вдасся й надалі впроваджувати в життя на благо нашої громади, – зазначив керівник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба.

Відтак, за традицією нововідкрите відділення освятили отці. Опісля усі присутні оглянули просторі палати та операційну урології. У межах робочого візиту посадовці з гостями оглянули і нещодавні оновлення в інших відділеннях першої міської лікарні Дрогобича, а також відділення комплексної реабілітації, пункт екстреної медичної допомоги та відділення КНП «Стебницька міська лікарня».

Додамо, капітальний ремонт урологічного відділення обійшовся у 6 млн.грн, сучасної апаратури придбано на 12 млн.грн. Завідуючою нововідкритого відділення є Ольга Петришин.

Перейти до вмісту