Медична реформа: у Дрогобицькій громаді функціонуватиме кластерна та загальна лікарні

14:43 13 Березня 2023

Реформа у галузі охорони здоров’я триває. У липні 2022 року ухвалено Закон про удосконалення надання медичної допомоги. Відповідно у кожній області створять госпітальні округи, які поділять на кластери. Відтак, мережа закладів охорони здоров’я складатиметься з надкластерних, кластерних та загальних лікарень.

Кластерна лікарня надаватиме медичну допомогу пацієнту у разі найпоширеніших хвороб у середніх і тяжких випадках. Кластерні медичні заклади визначаються з розрахунку один медзаклад на мінімум 150 тис. населення. Час доїзду до такої лікарні має становити близько години.

Загальна лікарня покликана надавати лише базові (найпростіші) медичні послуги, здійснювати стабілізацію пацієнта та його маршрутизацію до кластерних та надкластерних лікарень. Загальна лікарня розташовуватиметься з розрахунку один медичний заклад на 50–80 тис. населення та обслуговуватиме населення однієї або кількох громад.

У Дрогобицькій громаді функціонуватиме кластерна та загальна лікарні. Департаментом охорони здоров’я ЛОВА попередньо визначено кластерною лікарнею КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» та загальною лікарнею – КНП «Стебницька міська лікарня».

Про це у понеділок, 13 березня, під час щотижневої наради повідомив начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба.

Наразі тривають консультації на рівні області. Проте вже сьогодні можна констатувати, що прийняття таких рішень є наслідком системної роботи керівництва громади, відділу охорони здоров’я та керівників медзакладів, яким вдалося провести реформу, осучаснити інфраструктуру своїх лікарень та розширити спектр медпослуг для пацієнтів.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма відзначив роботу керівників галузі охорони здоров’я громади, які свого часу попри всі політичні баталії, взяли на себе відповідальність та щодня працюють над розвитком медицини в регіоні. Більше того, галузь охорони здоров’я є пріоритетною у Стратегії розвитку громади.

Вітаю з черговим досягненням всю медичну спільноту. Так, попереду чимало викликів, але ми не забуваємо, з якими труднощами нам дався початок реформи. Пам’ятаємо, як «хоронили» Стебницьку лікарню, а сьогодні ми бачимо, як зростає її рейтинг в регіоні і вона є однією із кращих. Можна довго розповідати про успіхи й на первинці, зокрема про розвиток поліклініки у Дрогобичі. Розуміємо, що будуть чергові перетрубації на базі першої міської лікарні, але ми повинні докласти максимальних зусиль, щоб зберегти педіатрію та подбати про пацієнтів з онкологією. Ми бачимо, як зростає кількість захворювань онкології в державі та регіоні. До нас систематично звертаються за матеріальною допомогою мешканці, яких спіткала біда. Тому ми повинні подбати про цих людей і найважливіше про дітей, які є пацієнтами дитячої лікарні, – наголосив Тарас Кучма.

Перейти до вмісту