Культура управління відходами: скільки послуг надано від початку року та як боротись з порушниками?

13:17 3 Квітня 2024

У Дрогобицькій міській територіальній громаді ведеться систематична робота з метою підвищення культури поводження з побутовими відходами.

Окрім щоденної поточної роботи із збирання, перевезення на захоронення побутових відходів, обслуговування контейнерних майданчиків, у громаді боряться з порушниками правил благоустрою, які захаращують прилеглу до майданчиків територію відходами зелених насаджень (трава, гілки, опале листя тощо), ремонтними відходами (утворилися під час переобладнання, ремонту у житловому будинку, квартирі), автомобільними шинами та іншими великогабаритними відходами, а також викидають відходи у непередбачених для цього місцях, утворюючи стихійні сміттєзвалища.

Над виявленням таких порушників та притягненням їх до відповідальності працює Муніципальна варта, яка періодично проводить рейди та складає протоколи на осіб, які нагромаджують відходи в непередбачених для цього місцях. Однак, боротись із порушниками правил благоустрою доволі складно.

Важко зафіксувати порушення та встановити особу порушника. Іноді такі люди поводять себе агресивно та зухвало, заперечуючи свою провину та вступаючи у конфлікти з комунальниками. Але, попри це є добросовісні, відповідальні та законослухняні мешканці громади, які замовляють послугу з вивезення ремонтних, великогабаритних відходів та відходів зелених насаджень або вивозять їх самостійно до пункту їх прийому на вулиці Гайдамацькій. Однак, поки що їх небагато» – повідомляє директор КП «Комунальник» Володимир Лучків.

Для того, щоб боротись з несанкціонованим викиданням відходів біля контейнерних майданчиків планують встановити відеокамери. Така програма у громаді вже розроблена та проходить обговорення.

Як повідомили у КП «Комунальник», великогабаритні відходи входять у тариф на поводження з побутовими відходами. Однак, їх обсяг у тарифі становить 0,09 м3 на одного мешканця в рік, що є менше ніж реальні обсяги накопичення мешканцями великогабаритних відходів. Іноді при проведенні ремонту лише з одного помешкання виносять кілька десятків мішків з будівельними відходами, старі радянські меблі тощо. Весною контейнерні майданчики завалені гілками дерев, влітку – травою, восени – мішками з сухим листям. Ці проблеми повторюються з року в рік і їх вирішення, в першу чергу, залежить від свідомості кожного мешканця.

Нагадуємо, шо у громаді доступна послуга платного вивезення відходів зелених насаджень, будівельних та великогабаритних (старих меблів та інших) відходів. Замовити послугу з вивезення цих відходів можна у КП «Комунальник» ДМР за номером телефону: 0675757062, або КП «Служба муніципального управління» ДМР за номером телефону 0978968090. Послуга включає в себе вартість роботи комунального автомобіля. Зазвичай, тривалість однієї їздки в межах міста, яка включає в себе завантаження відходів біля будинку у автомобіль, перевезення та розвантаження, займає в середньому 1,5 години.

Водночас, мешканці громади можуть безкоштовно самостійно вивезти та здати великогабаритні відходи та автомобільні шини в пункт прийому, організований КП «Комунальник» ДМР на вулиці Гайдамацькій (телефон для довідок— 067 57 57 062).

За три місяці від початку 2024 року в громаді було надано 7 послуг платного вивезення вищевказаних відходів, ще 14 мешканців вивезли відходи зелених насаджень, будівельні та великогабаритні відходи на вул. Гайдамацьку самостійно.

КП «Комунальник» закликає мешканців громади відповідально ставитись до проблем захаращення контейнерних майданчиків та виникнення стихійних сміттєзвалищ, проявляти свідому позицію в питаннях управління відходами, з метою запобігання негативному впливу на здоров’я людей та навколишнє природне середовище.

 

Перейти до вмісту