«Дрогобицька Голгофа»: Ініціативна група просить долучитися до створення документального фільму про комуністичні діяння у Дрогобичі

26 Липня 0:00

До Дрогобицької міської ради звернулася ініціативна група зі створення документального історично-патріотичного фільму «Дрогобицька Голгофа»  з проханням прилучитися до створення цієї кінострічки.

Члени ініціативної групи: Наталія Копичин, голова ГО «Дрогобич – добрий дім», Микола Гнатенко, директор Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича, Олександр Король, головний режисер театру та фільму і Тарас Метик, автор сценарію, сподіваються і вірять у добру волю людей, які небайдужі до історії та долі нашої України і своєю благодійністю допоможуть екранізувати для нинішніх та майбутніх поколінь правду про минуле нашої держави, про що буде окремо відзначено у кінострічці.

Оскільки коштів на повну версію фільму не вистачає, творча група фільму просить свої добровільні пожертвування  скерувати за такими реквізитами:

                          ГО «Дрогобич – добрий дім» (на створення фільму «Дрогобицька Голгофа»),                                      82100, м. Дрогобич, вул. І.Франка,20,   

                          р/р 26001053760885 

                          в АТ КБ «Приватбанк»                                                                                                                       

                          МФО 325321   

                          ЄДРПОУ 14360570

Нагадаємо, 5 березня 2017 року у м. Дрогобичі відбулася прем’єра вистави «Дрогобицька Голгофа» у виконанні творчого колективу Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича. Ідея творчого задуму отця  Івана Паньківа, режисер-постановник  Олександр Король, автор сценарію Тарас Метик – Заслужений журналіст України.

«Дрогобицька Голгофа» – трагедія, у якій представлено події, пов’язані з мученицькою смертю Дрогобицьких Блаженних Священномучеників – ієромонахів Чину св. Василія Великого Северіяна Бараника, Віталія Байрака та Якима Сеньківського

Донесення подій «Дрогобицької Голгофи» до населення краю і парафіян УГКЦ здійснено завдяки виїзним виставам територією Західної України. Тоді і  зародилася ідея створення фільму, яку поступово почали втілювати у життя.

Кінострічка розповідатиме про жахливу трагедію духовенства, інтелігенції, студентства Галичини в роки московсько-комуністичної окупації (1939-1941 рр., 1944-1959 рр.), які потрапили у катівню НКВС-КДБ, що була у м. Дрогобичі на вул. Стрийській (нині меморіальний комплекс «Тюрма на Стрийській»). Фільм буде відображати трагічну історію нашого народу і стане пересторогою щодо зазіхань наших сусідів поневолити Україну.

Проект зйомок фільму «Дрогобицька Голгофа» скерували на розгляд Департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації та на конкурс проектів «Українського культурного фонду» у м. Києві щодо фінансування кінострічки. І якщо у столиці перемогти у конкурсі не вдалося, то у Львові дрогобичани отримали підтримку. З обласного бюджету на підготовку фільму мають виділити 70,0 тис. грн. Однак цієї суми недостатньо, щоб зняти якісний продукт. За попередніми розрахунками, бракує ще 235,0 тисяч гривень.

Тож ініціативна група звертається до всіх небайдужих з проханням про матеріальну допомогу. Це можуть бути не лише кошти, а й надання транспорту, пального, продуктів харчування для знімальної групи і акторів, поліграфічних послуг тощо…

Збір пожертв буде оголошено у храмах Дрогобиччини. Водночас долучитися до потрібної справи може кожен.

До команди проекту залучено провідних спеціалістів із галузі кіноіндустрії (Борис Савченко, Дмитро Кошлань). Зйомки мають завершитися до середини жовтня ц.р. Вони будуть проведені на відкритому просторі переважно у нічний час на теренах Дрогобиччини, сусідніх районів та у Львові. До проекту також будуть залучені львівські фахівці, які спеціалізуються на відтворенні історичних подій, а також музейники, архіваріуси, працівники ДСНС.  Участь у зйомках візьмуть актори Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича. 

Відділ культури та мистецтв ДМР

Чат-бот Гаряча лінія