АНОНС. 6 березня о 15.00 годині. Музей “Дрогобиччина” запрошує на відкриття фотовиставки Йосипа Марухняка “З Кобзарем на прощу. В Україну”.

4 Березня 0:00
6 березня о 15.00 у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» (вул.Шевченка,38) відбудеться відкриття фотовиставки Йосипа Марухняка «З Кобзарем на прощу. В Україну».
Розкриття постаті Тараса Шевченка є однією із центральних тем творчості фотомитця, над якою він працює ще з 2001 року, коли з командою інших художників вперше вирушив у подорож шевченковими місцями. У експозиції будуть представленні його роботи у жанрах ситуативної фотографії, портрету та пейзажу, якими Йосип Марухнях передає свої враження та своє бачення постаті Шевченка та його ролі у сучасному житті.
Для художника Шевченко оживає у портретах сучасників, які сьогодні вивчають його життя та спадщину, читають його вірші, віддають свою шану кобзарю, створюючи його скульптурні та живописні портрети, надихаються його творчістю, щоб продовжувати творити нове українське мистецтво та нову українську літературу. Він є символом, який об’єднує цілі покоління українців, які щоразу приходять на Канівську гору, відвідують шевченківські місця, меморіали та музеї, шанують та пам’ятають його. Окремим цікавим розділом виставки є фотоілюстрації до поезій Тараса Шевченка, які дуже вдало візуалізують народолюбство, драматизм та романтичну поетику шевченкових текстів.
Довідка:
Йосип Марухняк — член Національної спілки фотохудожників України, художник міжнародної федерації фотомитців AFIAP, член Національної спілки журналістів України, член Світового об’єднання фотографів-українців, учасник і призер міжнародних та всеукраїнських фотовиставок, лауреат обласної премії в галузі культури 2017 року в номінації „Журналістика і публіцистика“ (премія імені В’ячеслава Чорновола). Він є автором фотокниг „Молитва і пісня Михайла Вербицького“ (видавництво „Камула“, Львів, 2016); „Відлуння дзвонів Маркіяна Шашкевича“ („Камула“, Львів, 2017); „Границі долі Осипа Маковея“ („Камула“, Львів, 2017), співавтором книг і фотоальбомів.
З-поміж фотовиставок Йосипа Марухняка, є присвячені не лише Тарасові Шевченкові, а і 200-літнім ювілеям видатних постатей України Маркіянові Шашкевичу та Михайлові Вербицькому, об’єднані спільною тематичною рубрикою „Великі ювілеї“. Також великий резонанс мали фотовиставки „Вітай життя!“, „Вишнева віхола“, „Світ грає мерехтливо“ (за мотивами творчості Богдана-Ігоря Антонича), „В дорогу! Іду, моя доле…“ (до 150-річчя Осипа Маковея), „Мені життя прожитого не жаль…“ (до 75-ліття Романа Лубківського) та інші.
Загалом у творчому доробку Йосипа Марухняка 26 персональних виставок. Його називають одним із найцікавіших львівських фотомайстрів і одним із найоригінальніших — в Україні.
Чекаємо на відкритті усіх зацікавлених!!!
Інформація музею “Дрогобиччина”.

 

Чат-бот Гаряча лінія