Кредитна підтримка аграріїв

11:07 21 Березня 2022

Кредитування сільгосптоваровиробників на початку року відіграє значну роль для виробництва валової продукції сільського господарства. Результат усього сезону с/г робіт залежить від того, наскільки якісно аграрії зможуть організувати проведення весняно-польових робіт.

Традиційно навесні аграрії завжди потребують додаткового фінансування на період посівної. Цьогоріч с/г виробники не мають можливості реалізувати зібраний торік врожай на експорт оскільки вся портова інфраструктура країни заблокована агресором. Як наслідок, сьогодні в аграріїв криза ліквідності обігових коштів для с/г діяльності.

Тому Мінагрополітики ініціювало постанову й Уряд одноголосно підтримав запровадження механізму надання державних гарантій сільгосптоваровиробникам, – прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України щодо забезпечення кредитної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам».

Яку підтримку держава надасть для аграріїв у 2022 році:
− Виключно малим та середнім аграрним виробникам з оборотом не більше 20 мільйонів євро в рік, що є еквівалентом підприємства, яке оброблює до 10 000 га.
− Компенсація відсоткової ставки за залученими кредитами.
− Максимальна сума кредиту на який поширюється компенсація відсоткової ставки становить 50 млн грн.
− Кредитування надається для здійснення сільськогосподарської діяльності (посівної) на період дії воєнного стану.
− Для отримання кредитування суб’єкт підприємництва також повинен бути сільськогосподарським товаровиробником у значенні, наведеному в Законі України «Про державну підтримку сільського господарства України».
− Термін дії кредиту становить 6 місяців.
− Встановлено максимальний розмір державної гарантії за портфельними кредитами до 80%.

Заявникам необхідно звертатись у фінансову установу, де вони обслуговувались!

Аграрії Дрогобицької міської територіальної громади можуть, зокрема, звернутись до АБ «Укргазбанк», який розпочав кредитування сільськогосподарських виробників по програмі Державна підтримка АПК. Відділення банку знаходиться у місті Дрогобич, вул. Трускавецька, 3, тел. (03244) 37519, 37990, 23180.

По процедурі отримання кредиту аграріям необхідно надати у відділення КБ Укргазбанк такі документи:
1) Фінансову звітність за минулий період;
2) Лист, в якому слід вказати під які потреби залучається кредит (придбання палива, насіневого матеріалу, мінеральних добрив тощо) із зазначенням постачальників.

Цю інформацію потрібно відправити на електронну адресу [email protected] або надати у відділення банку.

Також нагадуємо, що крім кредитної підтримки аграріїв Міністерство аграрної політики та продовольства України робить усе можливе для спрощення процедур та полегшення посівної кампанії:
− для забезпечення сільгоспвиробників насінням до посівної в Україні на час воєнного стану скасовані додаткові процедури із сертифікації насіннєвого матеріалу;
− дозволено експлуатацію сільгоспмашин без їх реєстрації на період воєнного стану;
− запущено аграрну платформу Міністерства по збору актуальних потреб аграріїв під посівну в режимі реального часу https://agrostatus.org;
− створено онлайн-платформу для покращення логістичних маршрутів аграріїв в умовах воєнного стану https://prodsafety.org.

Перейти до вмісту