Концепція розвитку середмістя: студенти-архітектори розроблять пілотні проекти реконструкції центральних локацій Дрогобича
Вчора, 29 квітня, у Культурно-освітньому центрі імені Івана Франка пройшов семінар з інтегрованої концепції розвитку середмістя Дрогобича. Участь у ньому взяли професійні архітектори та студенти, які навчаються на спеціальностях «будівництво» та «архітектура» Львівського, Одеського, Харківського та Київського університетів.
Захід організували за ініціативи DAAD Україна (Німецької служби академічних обмінів), у співпраці з Федеральним міністерством освіти і наукових досліджень BMBF Німеччини та відділом архітектури і містобудування Дрогобицької міської ради.
Студенти провідних технічних вишів України приїхали до Дрогобича з метою напрацювання інтегрованої концепції розвитку середмістя Дрогобича, в межах проекту «Ukraine digital».
До участі в заході долучились професорка КНУБА (Київ) Любов Апостолова-Сосса (кафедра Планування), Марія Грищенко (викладач кафедри Соціології) зі студентами вишу, а також студенти ХНУБА (Харків), ОДАБА (Одеса) та НУ «ЛП» (Львів). А також – академічна дослідниця, викладачка кафедри планування та містобудування Технічного університету Кайзерслаутерн (Німеччина) Анна Кузишин.
Від Дрогобицької міської ради захід відвідали перший заступник міського голови Роман Бейзик, начальник відділу архітектури та містобудування Ігор Петранич та заступник начальника Олена Меленчук, начальник управління культури та розвитку туризму, депутат міської ради Володимир Ханас.
На базі Молодіжного центру «Під КОЦом» відбувся навчальний семінар, під час якого було обговорено практики міського розвитку в архітектурних проектах.
Учасники обрали для себе кілька локацій центральної частини Дрогобича, які на думку учасників проекту потребують доопрацювання, реконструкції або є незадіяними та можуть бути використані для облаштування сучасного громадського простору.
Мова йшла про площу Тараса Шевченка, локацію на розі вулиць Осмомисла та Шевченка, а також проект реконструкції вулиці Жупна (площа Замкова Гора).
Впродовж кількох місяців студенти-учасники проекту працюватимуть над розробкою пілотних ескізних пропозицій, у яких викладуть власні ідеї та бачення розвитку цих локацій, їх просторового планування та реалізації тут проектів зі сфери містобудування та архітектури.
В липні учасники проекту зустрінуться та презентують напрацьовані проектні пропозиції.