Інноваційні впровадження Дрогобича презентували у Києві на підсумковій нараді Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Четвер, 7 Вересень 2017

Впродовж 5-6 вересня у столиці України — місті Києві зібралися представники уряду, міжнародних донорів, 26 міст, громадських організацій, щоб обговорити підсумки результатів впровадження компонентів та майбутні перспективи розумних міст.

Спільний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» допомагає 26 містам-партнерам в Україні інтегрувати інноваційні технології у життя міст, щоб зробити їх більш комфортними та доступними для всіх жителів.

Відтак представники 26 міст-партнерів прозвітували про впровадження інноваційних технологій саме в їх місті. Досягнення у впровадженні «Smart-city» у Дрогобичі учасникам заходу презентували радник міського голови з комунікаційно-інформаційних систем Станіслав Гайдер та керівник КУ «Інститут міста» Володимир Кондзьолка.

Як зазначив Станіслав Гайдер, завдяки підтримці та співпраці керівництва міста, зокрема міського голови Дрогобича Тараса Кучми, та партнерами у рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Дрогобичі абсолютно безкоштовно вдалося розробити та впровадити — два мобільні додатки «Дрогобич – Smart City» на платформах iOS та Android, 8 безкоштовних Wi-Fi zone, 8 онлайн-камер задля забезпечення громадського порядку, три інформаційно-сенсорні кіоски та електронний кабінет мешканця, презентація якого відбудеться у вересні.

«Під час вибору для реалізації тих чи інших проектів ми свідомо обирали ті, які полегшуватимуть, інформуватимуть та допомагатимуть мешканцям нашого міста. Надзвичайно важливо, що у рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» ці впровадження відбувалися практично безкоштовно, адже нераціонально втрачати бюджетні кошти на розробку того, що вже розроблено. Після цієї конференції ми вкотре переконались у правильності обраного шляху. Виступи представників ЄС показали, що наші напрацювання відповідають європейським практикам і місто Дрогобич знаходиться серед тих, які обрали правильний шлях», — наголосив Володимир Кондзьолка.