На базі Дрогобицької гімназії відбувся семінар “Інноваційні форми роботи у шкільних бібліотеках”

0:00 14 Травня 2017

Найпершим завданням бібліотек завжди було популяризація книги і читання. Сьогодні в бібліотеках України, як і в інших країнах світу, спостерігається зниження інтересу до читання. Впровадження в практичну діяльність поруч з традиційними інноваційних форм масової роботи – запорука успіху, запорука більшого залучення до бібліотеки нових користувачів.

Нещодавно на базі Дрогобицької гімназії відбувся семінар бібліотекарів  загальноосвітніх навчальних закладів міст Дрогобича та Стебника на тему “Інноваційні форми роботи у шкільних бібліотеках”. Головна мета семінару – ознайомлення з  новими формами масової роботи у бібліотеках (цікавими, захоплюючими, емоційними, зорієнтованими на особистість), які сприятимуть покращенню обслуговування користувачів, створенню комфортних умов для якісного задоволення читацьких запитів, а також зацікавлюватимуть дітей до бібліотеки.

Бібліотекар міського методичного кабінету Олександра Пецкович у своїй презентації  показала та розповіла, які інноваційні форми роботи можна використовувати у роботі бібліотеки, а саме:  айстопер, бібліобар, бібліографічна мозаїка, бібліографічний бієнале, бібліокафе, бібліомікс, бібліопікнік, бібліотечний non-stop, бібліофреш, бібліоквест, книжковий дрес-код, книжковий (бібліотечний) фрімаркет, флешбук, бібліошоу, буккросинг, буктрейлер, мотиватор, виставка-інсталяція, бібліотечний флешмоб та  селфі з книгою.

Учасники семінару активно обговорили нововведення, які вже практикуються їхніми колегами в школах України. Особливо зацікавив  презентований буктрейлер книги «Дрогобич» (підготувала Дубик Любов, шкільний бібліотекар с. Лішні).

Цікавим та змістовним виявилося веб-спілкування з письменицею, редактором, оглядачем дитліту, Валентиною Вздульською, яка  роповіла про сучасну дитячу літературу, тренди, новинки, дослідження.

Родзинкою семінару стало літературне рандеву з кандидатом філологічних наук, доцентом університету, авторкою наукових досліджень у галузі ономастики та збірок поезій, Вірою Котович. На зустрічі із поетесою жоден не залишився байдужим. Її жіноча лірика (збірки «Жінка входила в осінь, або сорок віршів про любов», «Душі – як пазли»), майстерність декламувати та простота викладення наукових фактів походження назв населених пунктів Дрогобиччини та Самбірщини полонили присутніх. Пані Віра подарувала свої поетичні та наукові збірки бібліотеці міського методичного кабінету.

Мотивовані бібліотекарі дійшли висновку, що для сучасної бібліотеки є важливим введення нових форм масової роботи, а також забезпечення розумного балансу між необхідністю інновацій і збереженням цінних бібліотечних традицій.

     

Перейти до вмісту