Гуманітарна допомога для Ізюма: як живе місто-побратим Дрогобича після піврічної окупації

17:22 22 Вересня 2022

21 вересня, в День відзначення 931-ї річниці свого міста, Дрогобич доставив фуру з гуманітарною допомогою до Ізюма. Місто-побратим Дрогобича тиждень тому було звільнене з московської окупації, під якою перебувало майже півроку.

Дізнавшись про звільнення Ізюма, міський голова Дрогобича Тарас Кучма одразу ж дав доручення зібрати та відправити туди необхідну гуманітарну допомогу.

Відтак протягом кількох днів у Дрогобичі сформували понад 20 тонн гуманітарної допомоги для громади Ізюма, – велику кількість засобів гігієни, воду, одяг, спальники, ковдри, теплі речі, продукти харчування. Більшість товарів та засобів, які повезли на Харківщину, Дрогобич отримав від польського міста Сянок, яке потужно підтримує Дрогобицьку громаду в час повномасштабної війни.

Гуманітарний конвой, в супроводі заступника міського голови Дрогобича Андрія Ковча, вирушив на схід у переддень відзначення Дня міста. І вчора, 21 вересня, в День міста Дрогобич, допомогу доставили до Ізюма.

Символічно, що ми зробили це у величний день Різдва Пресвятої Богородиці і в день народження Дрогобича. В Ізюмі зараз складна ситуація, в місті немає світла, немає води, газ має лише 20-30% міста. Російські окупанти при відступі зруйнували електричну підстанцію. Відновити її не так просто зараз, так як територія замінована. Але головне те, що ЗСУ повернули контроль над містом, що місцева влада є проукраїнською. Тож віримо, що наше місто-побратим якнайшвидше відновиться, – розповів Андрій Ковч.

Всю допомогу передали місцевій владі міста Ізюм. В подальшому місто розподілить її за напрямками, які найбільше потребують підтримки та серед місцевого населення.

До слова, Ізюм опублікував подяку та привітання для громади Дрогобича на своєму офіційному сайті.

Шановні дрогобичани! Вітає Вас солодке місто Ізюм. Може сьогодні воно не дуже солодке, бо шість довгих місяців знаходилось під окупацією, але ми пам’ятали, що у нас є місто-побратим Дрогобич! І нам дуже приємно, що саме в День Вашого міста Ви привезли для жителів нашої громади гуманітарну допомогу. Дякуємо Вам за увагу, підтримку та розуміння. Бажаємо Вам процвітання, здобутків і миру, – йдеться у повідомленні на сайті Ізюмської міської ради.

Також у складі гуманітарного конвою в одну з лікарень Харківщини доставили медичне обладнання, яке Дрогобич отримав від німецького міста-побратима Грайфсвальд.

Перейти до вмісту