Гендерне виховання сучасного дошкільника

17:17 3 Лютого 2020

  Виховуємо хлопчика – формуємо людину,

                                                                                                                             Виховуємо дівчинку – створюємо Всесвіт.                                                                                                                                                                                                                                      Народна творчість

Гендерне виховання – комплексна проблема сучасності. Цю проблему  спільно з батьками вихованців 29.01.2020 р. в закладі  дошкільної освіти № 19 «Полуничка» обговорювала практичний психолог Слотило Віра Несторівна.

В рамках роботи міського методичного об’єднання практичних психологів ЗДО  мм. Дрогобича і Стебника  Віра Несторівна презентувала свій досвід роботи щодо взаємодії дошкільного закладу і родини у вихованні дітей дошкільного віку. До заходу долучились викладачі кафедри педагогіки та дошкільного виховання Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка.

 Гендерна наука відносно молода. Початок ХХІ століття ознаменувався пошуком шляхів соціального партнерства жінок і чоловіків, рівномірного використання їх потенціалу в будь-якій сфері життєдіяльності, що є метою сучасного людства. Враховуючи актуальність теми гендерного виховання,  практичний психолог провела  семінар  з елементами тренінгу. Метою заходу було підвищення компетентності батьків у питаннях гендерного виховання дітей, навчання батьків правильно реагувати на прояви сексуального розвитку різних статей, поглиблення знання про фізичні та психологічні відмінності дівчаток і хлопчиків; створення умов для формування досвіду відносин дитини з навколишнім світом в цілому і світом людей зокрема.

Віра Несторівна  добре продумала хід семінару, вдало підібрала завдання, тренінгові вправи, відеоматеріали. Це дозволило учасникам проявити себе, налаштувало кожного на позитивне сприйняття та активну роботу в групах. Ключовими меседжем заходу стали такі поняття як любов, повна сім’я, щастя, діти, розуміння, звичаї та традиції. Для батьків не склало жодних проблем створити гендерні рамки хлопчиків і дівчаток, визначити наукові  терміни, скласти колаж «Моя щаслива сім’я». А найголовніше – всім було комфортно відверто говорити про виховання своїх донечок і синочків.

 Високу оцінку своєї діяльності Віра Несторівна отримала від керівника закладу Коваль Ольги Степанівни, батьків – учасників тренінгу, своїх колег практичних психологів  закладів дошкільної освіти та гостей заходу – викладачів університету. Під час обговорення заходу обговорювались нові ідеї щодо співпраці закладів дошкільної освіти з ДДПУ ім. І.Франка.

                                   Старух Н.І.,

                                   керівник методичного об‘єднання  практичних психологів ЗДО

                                   Разумна Л.М., методист міського методичного кабінету

Перейти до вмісту