Фонд енергоефективності презентував у Дрогобичі нову програму ГрінДІМ: триває прийом заявок
Фонд енергоефективності презентував у Дрогобичі нову пілотну Програму зі стимулювання використання альтернативних джерел енергії в житловому секторі – ГрінДІМ. Презентація програми відбулась сьогодні, 5 червня, у світлиці Дрогобицької міської ради.
Захід організувала КУ “Інститут міста Дрогобича” спільно з ДУ “Фонд енергоефективності”.
У заході взяли участь міський голова Дрогобича Тарас Кучма, заступник міського голови Василь Качмар, керуючий справами виконкому Віталій Вовків, представники Фонду, енергоменеджер управління інвестицій та економічного розвитку Юрій Яцків та менеджер КУ «Інститут міста Дрогобича» Тарас Перхун. Також – представники Департаменту міського господарства, комунальних установ та голови ОСББ громади.
Програму презентував начальник відділу підтримки та супроводу проєктів Фонду енергоефективності Тарас Оборонов. Він розповів присутнім про можливості, які відкриває програма перед ОСББ та житловими кооперативами та технічні вимоги до будинків, які бажають взяти участі в проєкті.
За умовами програми, фінансування надається на часткове (до 70%) відшкодування вартості обладнання, матеріалів та сертифікації. Зокрема компенсацію можна отримати на встановлення теплових насосів (максимальна сума гранту – 2 млн грн) і сонячних електростанцій (максимальна сума гранту – 1 млн грн).
Програма «ГрінДІМ» є новим пілотним проєктом Фонду енергоефективності. Проєкт працює менше місяця. Його мета – збільшення частки відновлюваної енергетики, а також реалізація заходів з підвищення енергетичної безпеки в житловому секторі.
Прийом заявок від ОСББ та житлових кооперативів вже стартував. Символічним є те, що першою заявкою, зареєстрованою на участь в програмі, стала заявка з Дрогобича. Першопрохідцем пілотного проєкту стало одне з ОСББ міста, яке планує встановити сонячну електростанцію, потужністю 36 кВт.
В багатоквартирному будинку, де проживає 104 сім’ї, 9 поверхів, 3 під’їзди вже впроваджені комплексні заходи з енергоефективності за Програмою «Енергодім». Вартість обладнання становить близько 1,4 млн грн. У разі успішної реалізації проєкту, Фонд енергоефективності відшкодує 70% витрат на обладнання та енергоаудит, який ОСББ вже провело.
Не виключено, що енергетична криза в країні триватиме наступні кілька років. Реалізація енергоефективних заходів може допомогти будинкам бути автономними та не залежати від перебоїв в електро- та теплопостачанні. Ми запрошуємо всіх бажаючих долучатись до Програми, адже зараз, на етапі її пілотної реалізації, умови є дуже вигідними для учасників – розповів представник Фонду Тарас Оборонов.
За консультацією щодо подання заявки та участі в програмі, можна звертатись до відділу супроводу проєктів Фонду енергоефективності за тел. 044 344 28 36.