Електронні петиції громадян — ефективний інструмент залучення громадськості до місцевого самоврядування

27 Червня 0:00

У 2016 році на офіційному інтернет-порталі Дрогобицької міської ради було запроваджено е-сервіс «Електронні петиції». Електронна петиція є однією з форм участі територіальної громади м. Дрогобича у здійсненні місцевого самоврядування.

Електронна петиція – колективне електронне звернення (ініціатива), розміщене на веб-сайті Дрогобицької міської ради для голосування громадян, що зареєстровані у містах Дрогобичі та Стебнику, яке за умови набрання необхідної кількості голосів (65 голосів), обов’язкове до розгляду на найближчому засіданні Дрогобицької міської ради чи її виконавчого комітету.

Сьогодні подати петицію може кожен мешканець міста. Відтак впродовж 90 днів від моменту реєстрації петиції для подальшого розгляду її на засіданні сесії або ж виконавчого комітету Дрогобицької міської ради необхідно, щоб петицію підписали щонайменше 65 осіб.

Нагадаємо, з 2016 року для розгляду петиції необхідно було зібрати 100 голосів. Однак 30 листопада 2017 року сесією Дрогобицької міської ради було прийнято рішення про затвердження необхідної кількості голосів для розгляду електронної петиції у кількості 65 голосів. Це пояснили тим, що лімітований поріг для розгляду електронної петиції у Дрогобичі на кількість голосуючих у місті був вищим, ніж у Києві, Львові чи інших містах України. Також влада хоче чути мешканців міста та співпрацювати, а відповідно мають бути мінімальні пороги для таких сервісів.

Відтак, після зменшення порогу лише у 2018 році завдяки е-сервісу «Електронні петиції» до міської ради з 2016 року подано 9 петицій.

П’ять петицій розглянуто та дано відповіді: За виділення всієї території позаду вілли Яроша (Шевченка 23 / факультет біології) для створення дендропарку; Забезпечити онлайн-відеотрансляцію комісій Дрогобицької міської ради; Про заборону розміщення МАФів (малих архітектурних форм), тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в центральній частині Дрогобича; Облаштування піднятих пішохідних переходів, острівців безпеки та пандусів на вулицях міста Дрогобича; Заборонити пересувні цирки з тваринами на території м. Дрогобича.

Три петиції перебувають на розгляді: Створення муніципального центру для тварин; За впорядкування рекламних вивісок в м. Дрогобичі; Заборонити будь-яке відчуженняпродаж земель навколо Шпихліру.

Зараз на етапі збору підписів перебуває петиція «Про відновлення бігового покриття на стадіоні ЗОШ №16».

Нагадуємо, охочим подати чи підписати петицію необхідно на Інтернет-порталі Дрогобицької міської ради перейти у розділ «Е-місто» та обрати е-сервіс «Електронні петиції громадян».

Перейти до вмісту