Джерело натхнення: у Дрогобичі експонують унікальну виставку трипільської культури

13:44 6 Лютого 2024

4 лютого у Галереї сучасного мистецтва Дрогобицької дитячої художньої школи відкрили унікальну виставку трипільської культури. Почути про особливість експонованих пам’яток можна було від українського науковця, археолога Михайла Відейка – він доєднався до відкриття виставки онлайн та доповнив вітальні доповіді присутніх.

Загалом, на відкриття мистецького симпозіуму завітало духовенство міста, представники влади, митці та поціновувачі культурної спадщини.

Особливі ноти у відкриття виставки вніс Тарас Компаніченко, кобзар, бандурист, лірник, лідер гурту “Хорея козацька”. Він нагадав присутнім про культурну спадщину України. Нагадав не лише словом, а й піснею, звучання якої змушувало затамувати подих та відчути відголоси нашого минулого – величного, героїчного, незламного.

«Наша історія – це гарантія нашого права на цю землю та права бути собою. І цьому праву щонайменше 7 тисяч років. З цього варто все починати» – йшлося в одній із доповідей на відкритті експозиції трипільської культури. Культури, яка була на наших землях, 7 тисяч років тому.

Адже саме трипільці збудували понад 2 тисячі поселень. Найбільші з них налічували від 1000 до 3000 будівель – там могло проживати від 5000 до 15 000 жителів.

Вони займалися хліборобством, тваринництвом та ремеслами – гончарством, ткацтвом, обробкою металів, торгували. Трипільці першими збудували цивілізацію на землі, яка сьогодні називається Україна.

Цікаво, що давній Єгипет, Троя, Греція та Рим – були вже після Трипілля.

За дві тисячі років трипільські ремісники виготовили мільйони посудин – вони до сьогодні дивують нас довершеністю форм та декору. Фарби витримали тисячоліття перебування у землі і досі справляють неймовірне враження.

Зараз у Дрогобичі ми маємо унікальну нагоду побачити артефакти, яким від 7-5 тисяч років. В одному місці такої кількості первісної культури я ще не бачив. Ми можемо направду доторкнутися до нашого минулого, відчути його силу, міць”, – зазначив у своєму виступі керівник управління культури та розвитку туризму Володимир Ханас.

Побачити прадавні витвори мистецтва та помилуватись ними можна у Галереї художнього мистецтва Дрогобицької дитячої художньої школи впродовж цього місця.

Перейти до вмісту