Духовні бесіди у час Великого посту: на зустрічі з молоддю порушили тему повернення уроків християнської етики як факультативів у шкільні програми
7 березня, у Народному домі імені Івана Франка, було проведено другу зустріч з молоддю міста із серії Духовні бесіди у часі Великого посту. Реколекційні науки започаткувало Управління культури та розвитку туризму, зокрема Леся Татарська, спільно з Самбірсько-Дрогобицькою Єпархією УГКЦ та відділом освіти. Мета передвеликодніх наук – щире спілкування з молоддю про проблеми, які їх турбують, застереження від вступу в підозрілі молодіжні рухи та течії, які спрямовані викликати агресію в поведінці, а також розмови про вплив соціальних мереж та їхні наслідки на психіку молодої людини та ряд інших.
На другу за рахунком духовну бесіду були запрошені школярі навчальних закладів Дрогобича, Стебника та територіальної громади, а також директори освітніх установ міста та керівник відділу освіти ДМР Дрогобича Віталій Вовків. Реколекційні науки із молоддю проводили – ректор семінарії, доктор богослов’я, протоієрей Мирон Бендик, отець-декан СДЄ УГКЦ Іван Паньків, отець Олег Кекош, духовний капелан університету.
Під час діалогу із учнями отці порушили актуальну тему – відновлення уроків християнської етики в навчальній програмі шкіл, принаймні як факультативних занять.
Наразі, у шкільних програмах навчальних закладів України таких дисциплін, як “Основи християнської етики”, “Біблійна історія та християнська етика” або ж “Християнська етика в українській культурі” немає.
Усе тому, що в законі про повну загальну середню освіту прописано, що кожен навчальний заклад має право вибирати освітню програму, тобто такі уроки християнського спрямування можуть бути або введеними в програму школи як факультатив або ж ні. Усе за бажанням адміністрацій навчальних закладів.
Україна – християнська країна. Духовність відіграє важливу роль у формуванні кожної особистості, особливої молоді. Наша країна наразі переживає непрості часи – спочатку ковід, тепер війна. Всі ці випробування дуже впливають на свідомість молоді. Обмеження живого спілкування штовхає їх у тенета соцмереж, де знаходять собі непевних друзів чи сумнівні молодіжні течії. Щоб допомогти молоді розібратися із своїми особистими потребами та проблемами, застерегти їх від сучасних спокус та наголосити про важливість духовного стержня у житті молоді – саме з такою метою ми і організували духовні бесіди у Дрогобичі. На них ми намагаємось через вільний діалог між представниками освіти, духовенства та молоді сіяти зерна розумного та щирого у дитячі серця та допомагати їм вибирати сторону світла при будь-яких непередбачуваних життєвих обставинах, – наголосила керівник відділу культури та мистецтв Леся Татарська.
Підсумком практично двогодинної зустрічі стала домовленість провести найближчим часом круглий стіл, де низкою фахівців буде обговорено актуальну тему – повернення уроків християнської етики у шкільні програми, принаймні як вільного для усіх бажаючих курсу. Відтак, на майбутньому круглому солі мають намір порушити питання, хто викладатиме уроки християнського спрямування та як часто вони мають відбуватися. Тему обговорюватимуть фахівці від духовенства, освіти міста, культури, представники місцевої влади, відділу молоді та спорту, а також ЗМІ.
Додамо, у Дрогобичі щовівторка відбуваються Духовні бесіди у час Великого посту. Зустрічі триватимуть впродовж всього періоду передвеликоднього посту. Наступна третя зустріч буде присвячена темі «Родинних цінностей».