Дрогобицька ОДПІ: Відповідаємо на запитання “гарячої лінії”

0:00 28 Листопада 2016

На запитання платників податків під час чергового сеансу телефонного зв’язку “гаряча лінія”, відповідав начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Дрогобицької ОДПІ Олег Кручай.

Якою податковою соціальною пільгою (100 чи 150 відсотків) може скористатися самотня мати, яка виховує двох дітей віком до 18 років?

Самотня мати, яка утримує двох дітей віком до 18 років має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 150 відсотків суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України (у 2016 році – 1033,5 грн.), у розрахунку на кожну таку дитину, за умови дотримання процедур, зазначених п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу, тобто якщо нарахована за місяць сума доходу не перевищує 3860 грн. (1930х2), та наданням відповідних підтверджуючих документів.

Чи обов’язкоко при поданні декларації з метою використання права на податкову знижку, надавати довідку про отримані у звітному році доходи?

Фізична особа, яка зобов’язана подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи, відповідно до вимог Податкового кодексу України, або має право скористатися податковою знижкою, повинна на вимогу контролюючого органу надати разом із такою декларацією довідку про отримані у звітному році доходи.

При цьому, пп. «в» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу передбачено, що особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку.

Чи застосовується податкова соціальна пільга до суми допомоги, яка виплачується за лікарняними листами?

Сума виплат у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні) розглядається як заробітна плата платника податку. Якщо нарахована за місяць сума сукупного доходу не перевищує граничного розміру, передбаченого нормами пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України (у 2016 році – 1930), у такому разі найманий працівник має право на податкову соціальну пільгу.

Які штрафні санкції застосовуються до підприємців у разі нереєстрації (неведення або неналежного ведення) книги обліку доходів та витрат?

Фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, зобов’язана вести Книгу обліку доходів і витрат. У разі не реєстрації (не ведення) Книги обліку доходів та витрат до фізичної особи застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 121 Податкового кодексу України (510 грн., 1020 грн.) та ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Чи має право підприємець – платник єдиного податку здійснювати види діяльності, які не зазначені в його облікових даних?

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати, в межах підприємницької діяльності, такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

У разі якщо підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом для платників податку – фізичних осіб.

Перейти до вмісту