Дрогобицька ОДПІ: Про застосування РРО та обмеження готівкових розрахунків

0:00 1 Лютого 2017

У середу, 01 лютого, відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” із завідувачем сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Дрогобицької ОДПІ Михайлом Миколайовичем Дудяком.

Пропонуємо вашій увазі найбільш актуальні питання-відповіді, що обговорювалися під час телефонного сеансу.

Які ставки акцизного податку з 1 січня у 2017 року ?

Ставки акцизного податку з 1 січня у 2017 року зросли і становлять: – пиво – 2,78 грн. за 1 л.; – вина – від 0,01 до 11,65 за 1 л.; – спирт – 126,96 грн. за 1 л. 100-відсоткового спирту; – тютюнові вироби – 445,56 за 1 тис.штук; – пальне (бензини моторні) – 213,5 євро за 1000 кг.; – пальне (дизельне пальне ) – 139,5 євро за 1000 кг.. Нові ставки застосовуються з 1 січня 2017 року, крім ставок на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку. Останні набирають чинності з 1 березня 2017 року.

Коли для платника єдиного податку є обов’язковим застосування РРО ?

Відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами-підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Таким чином такі платники єдиного податку другої та третьої групи (фізичні-особи-підприємці) зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

На які види відносин поширюється норма щодо обмеження в розрахунках готівкою з фізичними особами?

З 04 січня 2017 року НБУ зменшив в 3 рази (з 150 тис. грн по 50 тис. грн) граничний розмір суми, на яку фізичні особи можуть проводити готівкові розрахунки між собою та із суб’єктами господарювання (юридичними особами та підприємцями).

Згідно із п. 2.3 Положення №637, підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління НБУ.

НБУ встановив такі обмеження: – 10 тис. грн – для розрахунків між собою для суб’єктів господарювання – 50 тис. грн – для розрахунків, у яких хоча б однією стороною (платником або одержувачем коштів) є звичайна фізособа. Таке ж обмеження встановлено і для розрахунків між фізособами за договором купівлі-продажу, який підлягає нотаріальному посвідченню.

Кому у 2017 році слід застосовувати РРО? У 2017 році розширене коло суб’єктів господарювання, які зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій. До нього потрапили всі торговці технічно складними побутовими товарами, які підлягають гарантійному ремонту.

Технічно складні побутові товари – непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк.

РРО необхідно застосовувати підприємцям – платникам єдиного податку незалежно від розміру доходу, отриманого від такого продажу.

У разі не застосування РРО штрафні санкції можуть досягати п’ятикратного розміру вартості реалізованих товарів.

Дрогобицька ОДПІ

Перейти до вмісту