Дрогобицька ОДПІ: Кредитні спілки – платники податку на прибуток підприємств

11 Січня 0:00

Державна фіскальна служба України у листі від 28.12.2016 № 41193/7/99-99-12-02-17 «Про надання методологічної допомоги» http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi-dps/280067.html у зв’язку з надходженням численних запитів надала роз’яснення щодо оподаткування податком на прибуток кредитних спілок та правових підстав для застосування норм п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) до кредитних спілок та внесення їх до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр).

У роз’ясненні зазначено, що кредитні спілки не можуть бути визнані неприбутковими організаціями у розумінні Кодексу та не підлягають включенню до нового Реєстру. Кредитні спілки як фінансові установи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, є платниками податку на прибуток підприємств та зобов’язані нараховувати та сплачувати податок на прибуток у порядку, встановленому розділом ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.

Оподаткування кредитних спілок на загальних підставах пов’язано з тим, що їх діяльність не в повній мірі відповідає суті поняття некомерційної діяльності неприбуткових установ. Крім того, отриманий саме від комерційної діяльності дохід кредитні спілки розподіляють між членами такої спілки.

Дрогобицька ОДПІ

Перейти до вмісту