До уваги аграріїв Дрогобицької громади: куди звертатись за пальним для посівної?

16:42 14 Березня 2022

В час, коли в Україні триває війна, чимало міст та регіонів опинились під ворожими обстрілами та в непростій економічній ситуації. Управління інвестицій та економічного розвитку Дрогобицької міської ради звертається до аграріїв Дрогобицької громади – незважаючи на труднощі, з якими ми зіткнулись, аграрний сектор повинен працювати, адже він є основою економічного розвитку України.

Посівна кампанія 2022 року є надзвичайно відповідальною. Адже сьогодні мільйони українців покладають надії на аграріїв, фермерів та представників сільськогосподарського сектору – від яких прямо залежить економічний розвиток та подальші продовольчі запаси нашої країни.

Тому, якою б складною не була ситуація сьогодні, – аграрії повинні вийти в поля та провести планову посівну кампанію. Зі своєї сторони Міністерство аграрної політики бере на себе додаткові функції координації розподілу засобів захисту, дизелю, насіннєвого матеріалу, − всього, що є необхідним для посівної роботи. Вся державна допомога буде  скерована на підтримку рослинництва, тваринництва та компенсації відсоткової ставки по тих кредитах, які сьогодні обслуговують аграрії.

З цією метою Міністерством аграрної політики та продовольства України, спільно з Міністерством енергетики України, напрацьовано механізм забезпечення паливом посівної кампанії 2022 року. Станом на сьогодні маємо певні позитивні зрушення.

Зокрема, Міненерго починає збирати заявки від аграріїв щодо потреб в паливі у конкретних регіонах. Для цього потрібно заповнити заявку (форма EXCEL в додатку Потреба пальне-агро_бланк) і відправити на пошту [email protected].

Процедура є наступною: аграрій подає заявку на пошту з зазначенням конкретного регіону. Обов’язково також вказати телефон контактної особи, яка буде постійно на зв’язку.

За прогнозами Міністерства енергетики – пальне буде в наявності найближчим часом. Після отримання повідомлення про наявність пального – аграрії зможуть придбати його та забрати шляхом самовивозу.

Міненерго закликає аграріїв − не перевантажувати лінії дзвінками з запитаннями «Коли буде пальне?». Працівники міністерства зв’яжуться з аграріями за контактними телефонами та самостійно повідомлять про наявність палива.

Також хочемо нагадати, що Міністерство аграрної політики та продовольства України запустило платформу − https://agrostatus.org/ − де аграрії можуть залишити заявки з вказаними потребами, поділитись інформацією щодо стану господарств та планів посівної на 2022 рік.

За детальною інформацією та роз’ясненнями ви можете звертатись у відділ економічних ресурсів та АПК Управління інвестицій та економічного розвитку Дрогобицької міської ради (каб. 214; тел. 2-25-45).

Перейти до вмісту