Діалог громади і влади: Тарас Кучма провів виїзні зустрічі з громадою міста

25 Липня 0:00

У четвер, 22 липня, міський голова Тарас Кучма провів виїзні зустрічі з мешканцями будинків № 103, 105 та 62 вулиці Стрийської.

Мешканці будинку № 103 нещодавно створили ОСББ. Однак стан будинкових мереж, даху та прилеглої території потребує чималих капіталовкладень. Нині у ОСББ нема коштів, аби провести ремонтні роботи самостійно. Тому громада просить допомоги та підтримки у влади.

Мешканці будинку заявляють, що термінового ремонту потребують внутрішні водні та каналізаційні мережі будинку. Дах протікає і потребує перекриття. На прилеглій будинковій території підпірна стіна обвалюється і її потрібно демонтувати. Також є дерево, яке потрібно зрізати. І останнє прохання мешканців — забрати два сміттєві майданчики з їхнього двору.

Тарас Кучма на прохання мешканців запевнив їх, що влада посприяє їм у вирішенні проблем. Але з огляду на те, що ці проблеми накопичувалися роками, а нинішня влада діє лише пів року, то мешканці мають скласти перспективний план і визначитися з першочерговими проблемами та порядком їх вирішення. ОСББ — це перший крок до виявлення активності громади. Усі роботи можна провести за умов спів фінансування, оскільки такі проблеми існують чи не у кожному будинку міста. За результатами тривалих переговорів, було прийнято рішення, що дерево зріжуть цього тижня. Потім візьмуться за демонтаж підпірної стіни, яка обвалюється і вирішать її альтернативу. Сміттєві майданчики об’єднають в один, оскільки є генеральний план міста санітарних зон і його порушувати не можна. Після цих робіт будуть розглядати варіанти заміни труб і ремонту даху.

На перше жовтня заплановано моніторингову зустріч, на якій буде здійснено перевірку діяльності та спроможності новоствореного ОСББ.

У будинку №105 є три найбільші проблеми — несправність ліфту, підтоплення підвалу та застарілість внутрібудинкової електромережі.

Оскільки будинок є дев’ятиповерховим, то першочерговою проблемою, як вбачали на початку зустрічі мешканці будинку, було відновлення функціонування ліфту. Однак присутня депутат міської ради Ірина Дзюрах заявила, що коштів на вирішення цих трьох глобальних проблем немає. Потрібно визначатися з однією. Відтак зав’язалася дискусія, після якої мешканці прийняли рішення, що в першу чергу наведуть порядок у затопленому підвалі: замінять труби, винесуть електрощитову на вулицю, чого вимагають компетентні служби. Далі проведуть ремонт внутрібудинкової електромережі, яка забезпечить проведення струму для функціонування ліфту. І останнім штрихом стане відновлення функціонування ліфту.

На зустрічі міського голови з мешканцями були також присутні Іван Лепкий — начальник департаменту міського господарства, Роман Шагала — керівник КП «Дрогобичводоканал», представник КП «Комбінат міського господарства» та представники виконавчих органів Дрогобицької міської ради.

Повертаючись із зустрічі, міський голова Тарас Кучма у супроводі радника та представника прес-служби завітав оглянути будинок №62 на вулиці Стрийській, де нещодавно були завершені ремонтні роботи з утеплення фасаду.

«Це унікальне ОСББ, яке є прикладом для всього міста. Активність мешканців будинку просто вражає. За свій власний кошт вони спромоглися окультурити прилеглу територію будинку, провести заміну пластикових вікон у під’їздах, встановити нові броньовані двері при вході у під’їзд.», — наголосив міський очільник.

Мешканці будинку охоче зустріли делегацію посадовців і кожен з них висловив слова вдячності владі міста та депутатському корпусу за підтримку.

Справа в тім, що утеплювальні роботи проводили за умов співфінансування проекту ПРООН, міської ради та жителів будинку. Однак у зв’язку зі зростанням вартості будівельних матеріалів, для завершення робіт було необхідно віднайти додаткові 220 тисяч гривень. Тоді мешканці звернулися за допомогою до міського голови. У свою чергу, Тарас Кучма провів переговори з депутатським корпусом і ті погодилися виділити додаткові кошти для завершення проекту. Таким чином ремонт будинку було завершено.

Мешканець цього будинку пан Зеновій каже, що кошторисна вартість робіт становила 890 тисяч гривень. Однак їм знадобилося тільки 700 тис грн. Всі решту витрат на себе взяли мешканці будинку. Зараз вони проводять ремонт у під’їздах. Оскільки ремонт фасаду завершено, то від мешканців поступила ініціатива запросити міського голову на освячення будинку, яке планується у найближчі дні.

Як бачимо, активність громади набирає обертів. У місті діють близько 30 ОСББ, які вже за рахунок співфінансування провели чимало робіт. Міський голова Тарас Кучма переконаний, що тільки така форма співпраці дозволить навести лад з багатоповерховими будинками у місті, оскільки є діалог влади та громади, розуміння ситуації, відповідальність, спільне далекоглядне бачення та чіткий план дій.

Зустріч з мешканцями будинку № 103, вулиця Стрийська

IMG_7760

IMG_7763

IMG_7764

IMG_7766

IMG_7767

IMG_7768

IMG_7769

IMG_7771

IMG_7774

IMG_7775

IMG_7776

Зустріч з мешканцями будинку № 105, вулиця Стрийська

IMG_7777

IMG_7779

IMG_7780

IMG_7782

IMG_7783

IMG_7784

IMG_7785

IMG_7786

IMG_7787

IMG_7790

IMG_7792

Зустріч з мешканцями будинку № 62, вулиця Стрийська

IMG_7794

IMG_7796

IMG_7797

IMG_7798

IMG_7799

IMG_7802

IMG_7805

IMG_7807

IMG_7808

IMG_7809

IMG_7810

IMG_7811

IMG_7812

IMG_7813

IMG_7814

Чат-бот Гаряча лінія