Безкоштовний коворкінг у бібліотеці: в книгозбірні імені В. Чорновола створили сучасний мультимедійний коворкінг центр

9:47 7 Жовтня 2022

Останні кілька років коворкінги стали популярними у всьому світі. Комфортні місця праці із усім необхідним як для молодих команд, так і для самостійних фрілансерів – заміняють офіси та стають все більш затребуваними у кожному місті. Дрогобич не є винятком. З ініціативи відділу промоцій, туризму та креативних індустрій (Управління культури і туризму), який очолює Яна Коник та при сприянні грантодавців – у центральній міській бібліотеці імені В’ячеслава Чорновола відкрили сучасний мультимедійний коворкінг центр. У ньому є все необхідне для праці – три робочі столи із комп’ютерами, наушники, вайтборд із набором маркерів тощо.

За твердженнями Яни Коник – мультимедійний коворкінг створено у рамках проєкту “Соціальна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в обраних партнерських громадах Дніпропетровської та Львівської областей”, що виконується Асоціацією органів місцевого самоврядування “Асоціація учасницького розвитку громад” в межах проєкту «Програма ЄС Міцні Регіони – Спеціальна програма підтримки України».

Ми подались на цей проект і успішно пройшли. Оскільки ми давно мали намір відкрити сучасний коворкінг для переміщених осіб та дрогобичан – проект пришвидшив наші плани. Окрім Дрогобича, аналогічний проект із створення сучасних коворкінг центрів реалізовують ще в п’яти громадах, які теж виграли гранд: Львівська громада, Дніпровська, Перещепинська, Покровська та Трускавецька громади. Усю необхідну техніку для відкриття коворкінгу у нашій центральній бібліотеці міста ми уже отримали та встановили – це комп’ютери, необхідна гарнітура для них, роутер, проектор, принтер та набір меблів – 3 столи із кріслами, – розповіла Яна Коник.

Коворкінг відкритий в ті години, коли працює бібліотека, тобто з 9:00 до 18:00. Окрім зручного та комфортного місця праці в коворкінг центрі – там створено можливість проводити презентації чи ділові зустрічі, онлайн-навчання чи майстер-класи. Для цього в мультимедійному центрі встановлено проектор та вайтборд.

Окрім сучасного коворкінгу – сам грант є багатоструктурним і дає можливість пройти певний курс навчання для ВПО, що мешкають в Дрогобичі та мають бажання відкрити свій бізнес. Як стверджує Яна Коник, передбачено 6 модулів для навчання, серед тем – як організувати свій бізнес в умовах війни, співфінансування, прибуток і бухгалтерія тощо.

Ще один важливий пункт – умовами гранту створено телеграм канал для ВПО та мешканців із шести громад, які перемогли в даному проекті. В телеграм каналі є доступні певні програми із навчання, послуги, можливості, інформація про наявні вакансії, тож всі охочі можуть по хештегах знаходити потрібну для себе інформацію, – ділиться Яна Коник.

Додамо, проект «Соціальна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в обраних партнерських громадах Дніпропетровської та Львівської областей” співфінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Перейти до вмісту