Бажаєте стати присяжним Дрогобицького міськрайонного суду? Подавайте заявку

7 Жовтня 10:20

У зв’язку з закінченням повноважень осіб, які виконують обов’язки присяжних Дрогобицького міськрайонного суду, відбувається формування нового списку присяжних відповідного суду.

Якщо Ви бажаєте виконувати обов’язки присяжного, просимо надати до 15 жовтня 2022 року до юридичного відділу міської ради (пл. Ринок,1 каб. №219, тел.2-36-94) заяву (Заява присяжного). Також до заяви необхідно додати: копію паспорта, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, копію трудової книжки, довідку про відсутність судимості, інформацію про відсутність хронічних психічних чи інших захворювань та про відсутність накладення протягом останнього року адміністративного стягнення за вчинення корупційного правопорушення, 2 фотокартки розміром 3×4.

Вимоги ст. 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», яким повинні відповідати кандидатури до списку присяжних:

1. Присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, якщо інше не визначено законом.

2. Не включаються до списків присяжних громадяни:
1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;
3) які мають незняту чи непогашену судимість;
4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;
5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;
7) особи, які не володіють державною мовою.

Також звертаємо увагу, про дотримання присяжними вимог фінансового контролю, передбаченого Законом України «Про запобігання корупції», зокрема, необхідності заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої па виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Перейти до вмісту