Австрійці розглядають Дрогобич як місто, в яке можна інвестувати. ФОТО

31 Жовтня 0:00

IMG_9568

Днями у Ратуші відбулася зустріч влади міста та представників бізнесу Дрогобича з директором австрійської фірми “Pan Plan” Петером Шнайдером. В основному, під час зустрічі було обговорено інвестиційну привабливість Дрогобича, напрямки розвитку місцевого бізнесу та можливості залучення іноземних інвестицій.

Як зазначив Петер Шнайдер, австрійські інвестори зацікавлені у інвестиційній базі та стратегічному плані розвитку міста, які ляжуть в основу ведення переговорів щодо залучення інвестицій.

У свою чергу підприємці та влада Дрогобича запропонували гостеві розглянути можливість відновлення великих підприємств, які припинили свою діяльність в силу багатьох обставин, однак наголосили, що нині стратегічним економічним напрямком у Дрогобичі є розвиток малого та середнього бізнесу.

Міський голова Тарас Кучма роз’яснив гостеві, що у Дрогобичі активно розвивається торгівля, харчова, швейна, деревообробна, мебельна та інші види промисловості. Оскільки у Дрогобичі зосереджено чимало навчальних закладів, однією з ключових є освітня галузь. Відтак планується розвиток інтелектуального кластеру та ІТ-технологій. Значні досягнення науковців полягають у медичній та хімічній галузі. Пілотні проекти цих науковців також планують впроваджувати у Дрогобичі.

Щодо потреб сьогодення, то місту необхідно інвестиції в інфраструктуру, туристичну та сміттєпереробну сфери.

Окремо розглядалося питання розвитку технології з термомодернізації. Для цього у місті вже є створена база — низка підприємств, які спеціалізуються у цій сфері. Більше того у місті є чимало будівель, які потребують термомодернізації, яка суттєво знизить затрати на споживання енергоносіїв.

Після зустрічі з підприємцями Петер Шнайдер зустрівся з молоддю і поцікавився їхнім баченням розвитку міста та можливістю залучення інвестицій. Окрім розвитку бізнесу, як можливості створення додаткових робочих місць, молодь зацікавлена у розвитку інфраструктури, побудові спортивно-відпочинкових комплексів та облаштуванню місць проведення здорового дозвілля. Одним з ключових проектів для молоді є створення ХАБу, де б могли збиратися молоді особи, генерувати та впроваджувати креативні ідеї, які спрямовані на розвиток міста.

За погодженням обох сторін, під час наступної зустрічі дрогобичани представлять австрійцям низку проектів на розгляд інвесторам.

IMG_9571

IMG_9573

IMG_9574

Чат-бот Гаряча лінія