АНОНС. 26 грудня дрогобичан та гостей міста запрошують на відкриття виставки живопису «Бойківське Різдво»

22 Грудня 0:00

26 грудня о 15:00 у Палаці мистецтв музею “Дрогобиччина” (вул.Шевченка,38) відбудеться відкриття виставки живопису Станіслава Брунса “Бойківське Різдво”.

Брунс Станіслав Карлович (м. Дніпро), чию живописну манеру називають «метанаївом» або «фотопримітивізмом», працює як художник вже близько 10-ти років. Займатися живописом почав після виходу на пенсію в 2008 році. З тих пір він встиг написати більше 120 картин, які експонувались на його персональній виставці в «Національній спілці народних майстрів України».

Сам митець відносить себе до художників-реалістів: «В Україні зараз, нажаль, мало митців, які створюють реалістичні пейзажі, точно зображують людей та їх побут, – підкреслює Станіслав Брунс – Але мені, гадаю, це вдається».

Насправді ж Брунс малює не стільки реальний, скільки ідеальний, правильний світ, такий яким він має бути на його погляд. Чоловіки там – мужні, жінки – жіночі, горяни – пасуть отари, танцюють і співають на святах, веселяться. Це світ не реальних героїв, а людей, які відповідають нашим архетипам.

Маючи коріння на Бойківщині автор багато творів присвятив саме красі батьківського краю. Представлений цикл робіт розкриває бачення художником парадигми віковічних традицій бойків.

Відділ культури ДМР

Чат-бот Гаряча лінія