29 листопада близько 20 роботодавців та 7 навчальних закладів пропонуватимуть вакансії та послуги учасникам «Ярмарку вакансій -2018» у Дрогобичі. ФОТО

28 Листопада 0:00

У четвер, 29 листопада, о 12:00 год у міському Народному домі імені Івана Франка (вул. І. Франка, 20) відбудеться неординарна подія — «Ярмарок вакансій – 2018» у Дрогобичі.

Цьогорічний захід відбудеться під гаслом «Стань успішним у Дрогобичі».

Для охочих працевлаштуватися близько двадцяти роботодавців пропонуватимуть вакансії у різних сферах зайнятості. Сім навчальних закладів пропонуватимуть учням та молоді освітні послуги з навчання. Також під час заходу проводитимуться інформаційні бесіди та лекції на теми: «Як вибрати професію», «Пошук роботи в сучасних умовах», «Від бізнес-до власної справи», «Як потрапити до лав Збройних сил України».

Організаторами заходу виступає Дрогобицька міська рада та Дрогобицький міськрайонний центр зайнятості.

Захід відбувається за підтримки міського голови Дрогобича Тараса Кучми.

«Ярмарок вакансій — в першу чергу можливість зберегти людей на Дрогобиччині й, зокрема в Дрогобичі. Є велика проблема. В нас не вистачає кваліфікованих кадрів й щораз більше цей дефіцит збільшується.

Я вважаю, що є достойні професії, за які уже зараз платять. Це є і зварники, і фрезерувальники, і бульдозеристи, і машиністи й т. п. Дуже багато будівельних професій. Якщо б будівельники, які півроку заробляють, а півроку відпочивають удома, цілий рік працювали в Дрогобичі й виконували ті ж самі роботи, я не думаю, що вони б заробили менше.

Зараз нам дуже важко, бо ми тільки будуємо фундамент. Люди, будуймо цей фундамент і завершимо його, а не покинемо, бо в нас нічого не вийде, підемо у найми, прийми і якось буде, а свого ніколи так і не побудуємо.

Кожен з підприємців розуміє, що для того, щоб зберегти свого працівника, працівник повинен отримувати достойну заробітну працю», — зазначає міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Цьогоріч участь у «Ярмарку вакансій» візьмуть такі роботодавців як Національна мережа торгових центрів «Епіцентр», ТзОВ «АТБ-маркет», ТзОВ «Бадер Україна», СТО «Роберт Сервіс», ТОВ “Вест Трейдінг Компані”, Тзов «Термопласт Плюс», Кредитна спілка «Бойківщина», Піцерія «Chicago», ТОВ «ОВБ Алфінанц Україна», ТзОВ «Брати», Вагонне ДЕПО, КП «Комбінат міського господарства», Державна установа «Дрогобицька виправна колонія (№40)», 2 Спеціальний центр швидкого реагування ДСНС України, ПрАТ “ДРОГОБИЦЬКЕ ЗАВОДОУПРАВЛІННЯ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ”, ФОП Василь Андрійчик, Дрогобицько-Бориславський ОРВК, БФ «Карітас СДЄ УГКЦ», Ресторан «Сіль», Салон краси “Афродіта”, ТзOВ «ЛЕОНІ Ваерінг Системс УА ГмбХ».

«Звичайно, місцевий бізнес мотивувати може. Це залежить від галузі і виду діяльності. В Дрогобичі заробітна плата на швейному виробництві коливається від восьми до десяти тисяч гривень в місяць. В цілому, ринок конкурентоспроможний, попри те, що є галузі з проблемами зарплати, оскільки є загальноукраїнська проблема реалізації продукції, яка виробляється на підприємствах.

Місто Дрогобич – це промислове підприємство і на його території знаходяться декілька великих підприємств національного значення, які виготовляють унікальну продукцію.

А загалом сьогодні ситуація на ринку праці змінилася: якщо колись працівник шукав роботу, то зараз роботодавець шукає працівників», — коментує начальник відділу економіки ДМР Тарас Бачинський.

Також на «Ярмарку вакансій» серед навчальних закладів міста будуть представлені Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, Дрогобицький коледж нафти і газу, Дрогобицький механіко-технологічний коледж, Дрогобицька філія ТзОВ «Медичне училище «Медик», Дрогобицька філія ТзОВ «Медичне училище «Медик» «Монада», Дрогобицький професійний політехнічний ліцей №15, Вище професійне училище №19.

«Ярмарок вакансій — це соціальний проект, тому безкоштовний. На одному майданчику планують зібрати молодь, людей, які шукають роботу і представників бізнесу. Також будуть присутні навчальні заклади для того, щоб учні, які прийдуть зі шкіл, побачили, що пропонують їм для подальшого навчання навчальні заклади міста. Відповідно, люди, які шукають роботу, матимуть змогу, спілкуючись безпосередньо з роботодавцем, знайти собі відповідну роботу.

Звісно, що у Дрогобичі сфера торгівлі та послуг переважає над виробництвом, але ми обирали учасників Ярмарку за принципом різноманіття», — розповідає координатор проекту Зеновій Квасній.

Також в ході заходу учасникам, які шукають роботу, надаватиме послуги «Дрогобицький міськрайонний центр зайнятості». Його директор Богдан Волошин каже: «Спільними зусиллями з міською радою, після п’ятирічної перерви ми знову проводимо Ярмарок вакансій у Дрогобичі. Сьогодні важливість цього заходу полягає в тому, щоб ми, спільно з роботодавцями, зуміли створити належні умови для того, щоб наші громадяни не покидали Дрогобич у пошуках кращої долі, а залишалися тут, працювали і отримували достойну зарплатню. Щодо участі навчальних закладів у Ярмарку, то тут також важливо, щоб наші учні отримали повну інформацію про те, яку освіту можна отримати у Дрогобичі. Окрім того, фахівці нашого Центру в ході заходу надаватимуть різноманітні консультації з приводу працевлаштування».

Партнерами “Ярмарку вакансій – 2018” виступають: Дрогобицьке бюро правової допомоги, Туристично-інформаційний центр м. Дрогобича, Інтер’єрна фотостудія «КЕКС», Pizza Tarantino – Karaoke Bar, Ресторан «Сіль», ГО «Дрогобич Добрий Дім», Дрогобицько-Бориславський ОРВК.

За матеріалами «Змістовно»

Чат-бот Гаряча лінія