УПСЗН: Питання – відповіді щодо житлових субсидій

0:00 14 Грудня 2016

1. Чи можу я звернутися за субсидією, якщо маю заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг? Заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг не впливає на право отримувати субсидію.

2. Чи впливає на право отримувати субсидію наявність у власності іншої квартири, будинку чи автомобіля? Володіння транспортними засобами або іншими квартирами (будинками) не позбавляє Вас права на субсидію.

3. У разі користування субсидією, чи зможу я потім продати, подарувати житло або передати його у спадок. Субсидія є безповоротною і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

4. Якщо я не вкажу  в декларації якийсь з видів доходу, доведеться повертати субсидію? Якщо в декларації не вказано який-небудь вид доходу, який буде виявлено перевіркою, доведеться повернути надміру нараховану субсидію. Тобто різницю між розміром наданої субсидії і тим розміром, який розраховано з урахуванням суми не вказаного доходу. Однак це не позбавляє права звернутися за призначенням субсидії повторно.

5. Чи повинна я сплачувати вказану у повідомленні обов’язкову частку плати,  якщо вона значно більша, ніж вартість фактично спожитої послуги по лічильнику? Якщо фактична вартість послуги за лічильником менше ніж визначена частина обов’язкової плати отримувача субсидії, потрібно сплачувати вартість послуги за лічильником. Економне споживання вигідне, оскільки при економії газу, води та електроенергії на Ваших рахунках накопичуються зекономлені кошти субсидії. їх можна використати для оплати послуг в наступні місяці.

6. В яких випадках управління праці та соціального захисту населення вправі вимагати інші документи, крім заяви та декларації ? У разі зазначення у декларації отриманих доходів, інформація про які відсутня  в Державній фіскальній службі, Пенсійному  фонді  України,  фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства  не  може  бути  отримана за запитом структурного  підрозділу  з питань соціального захисту населення у визначеному порядку, особою додатково подають  довідки  про  зазначені доходи. Також, якщо у домогосподарстві нестандартна ситуація і рішення про призначення субсидії приймається комісією, створеною місцевим органом влади, останній може запросити інші документи для обґрунтованості прийняття рішення (наприклад, довідки, що підтверджують факт непроживання зареєстрованих осіб).

7. Коли субсидія не призначається? Субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради

Перейти до вмісту