Хорватія допомагає наблизити Перемогу: місцева Асоціація медсестер та громада міста-побратима Ліпік знову надали допомогу Дрогобичу

15 Червня 19:49

З початком російсько-української війни Дрогобицька громада завдяки партнерським та дружнім відносинам з містами-побратимами налагодила чітку логістику щодо акумуляції потрібної гуманітарної допомоги. Так, у середу, 15 червня, до Дрогобицької лікарні №1 доставили необхідний черговий вантаж з міста-побратима Ліпік, що у Хорватії. Допомогу зібрала та підготувала Асоціація медсестер Ліпіка, зокрема президент асоціації Ірина Матієвич, яка особисто і привезла допомогу.

Гуманітарний медичний вантаж включає в себе апарат коагуляції для лікування судин, халати медичні для медсестер та інші засоби індивідуального захисту, перев’язочні матеріали.
Почесну гостю та меценатку з Ліпіка зустріли – очільник департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис, який перебував з робочим візитом на Дрогобиччині, міський голова Тарас Кучма, начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба, гендиректор першої міської лікарні Андрій Коцюба та начальниця оргвідділу Ірина Кушнір.

У знак подяки громаді Ліпіка за численну допомогу міський голова Тарас Кучма разом з посадовцями передали пані Ірині лавку, яка символізує братерство між краєм Івана Франка – Дрогобичем та містом-побратимом Ліпіком, в якому свого час лікувався та жив Іван Франко.

Цю лавку планують розмістити у центральному парку міста Ліпік.

Ми вдячні керівництву, громаді та медикам Ліпіка за те, що вже вдруге скеровують допомогу до Дрогобича. У цей складний для України час, наші медики надають послуги не лише мешканцям громади, а й військовим та внутрішньо переміщеним особам. Тому нам вкрай важливо мати все необхідне медичне обладнання та препарати, з поставкою яких сьогодні є проблеми. Ми впевнені у своїй перемозі. Тому сподіваємося, що зовсім скоро нам вдасться побувати у Ліпіку та особисто висловити подяку за підтримку та допомогу Україні та її народу, – наголосив Тарас Кучма.

Як зазначила начальниця організаційного відділу Ірина Кушнір, партнерство з хорватським Ліпіком триває більше десятка років. Воно побудоване навколо особистості Івана Франка. Так, на 2022 рік було заплановано візит дрогобицької делегації до Ліпіка. Делегація мала на меті подарувати для громади Ліпіка лавку, яка символізує дружбу між містами. Однак, війна внесла свої корективи. Поїздка в Ліпік, наразі, залишається в першочергових планах після завершення війни.

Додамо, Ірина Матієвич, уродженка Дрогобича, яка мешкає в Ліпіку. Жінка є головою організації «Українсько-хорватської дружби» в місті-побратимі. Вона веде активну благодійну діяльність та підтримує українську діаспору в Хорватії. Також завдяки зусиллям Ірини Матієвич в Ліпіку кілька років тому було встановлено пам’ятник Іванові Франкові.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту