Увіковічнили в постаменті: на подвір’ї Ліцею №4 відкрили погруддя Лесі Українки | Відео

26 Листопада 10:59

Події, до якої Дрогобич ішов довгих 30 років, судилося реалізуватися – у місті Котермака 25 листопада на подвір’ї Ліцею №4 відкрили погруддя Лесі Українки.

До знаменного заходу долучився увесь колектив навчальної установи та керівництво міста: голова громади Тарас Кучми, народний депутат України Орест Саламаха, перший заступник міського голови Ігор Герман, заступники міського голови Андрій Ковч та Володимир Коцюба, радник міського голови Світлана Маменька, керівник відділу освіти Петро Шев’як та інші.

Ідею встановлення монументу талановитій українці виношували давно. Як розповіла керівник навчальної установи Наталія Гук – як тільки приступила до обов’язків директора Ліцею№4, вирішила одним із перших завдань реалізувати ідею встановлення пам’ятного знаку Лесі Українці. Тим паче, рік тому навчальному закладу присвоїли ім’я талановитої поетеси та встановили її меморіальну таблицю на фасаді закладу.

Леся Українка – постать, яка надихає. Вона перебуваючи на індивідуальній формі навчання зуміла вивчити самотужки 11 мов. Така жага до навчання та життя має бути беззаперечним прикладом натхнення для руху вперед для наших школярів, – наголосила в вступному слові керівник Ліцею Наталія Гук.

Викарбував погруддя Лесі Українки молодий львівський творець – скульптор Ярослав Костко. Майстер зізнається, постамент поетесии виготовляв у своїй практиці вперше, хвилювався. Бо хотів зобразити письменницю не пригніченою важкою хворобою, а мужньою та цілеспрямованою, як її знали оточуючі.

За традицією, нововідкритий постамент освятили. Відтак звучало палке Лесене слово у віршах та у виконанні музичних композицій талановитими учнями Ліцею.

Подарунок місту та навчальному закладу до якого ішли десятиліттями – так охарактеризував знаменну подію міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Постаментом Лесі Українки дрогобичани мріяли давно, – підкреслив очільник громади. Оскільки 2021 рік в Україні – оголошено роком письменниці з нагоди її ювілею – 150 річчя від дня народження, тож спільними зусиллями як навчального закладу так і керівництва міста пришвидшували історичний день.

Направду історичний день – геніальна поетеса нарешті постала у постаменті в Дрогобичі. Сильна та вольова жінка, слово якої заряджає потужною енергією. Радіємо з того, що поруч з титанами думки та слова Тарасом Шевченком, Іваном Франком у Дрогобичі, належно за стільки років, вшанували і Лесю Українку, – наголосив Тарас Кучма.

Закохувати по новому учнів та дрогобичан в творчість Лесі – з відкриттям її погруддя – в навчальній установі кажуть будуть з новою силою. Тут стверджують – щиро радіють, що в історії міста та в історії Ліцею нарешті вписано яскраву сторінку спорудження постаменту титанічній та мужній українці, яка творила, надихала та понад життя любила Україну.

В першу чергу хочеться подякувати керівництву Ліцею, що зуміли реалізувати в життя благородний задум. Сподіваюсь, учні та батьки, які щоденно проходитимуть попри постамент Лесі згадуватимуть її слова та настанови – навіть без надії сподіватися, рухатися вперед та вірити в свої сили, – наголосив у своєму виступі народний депутат України Орест Саламаха.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту