Реабілітація ветеранів війни: Дрогобич відвідали представники Міністерства у справах ветеранів

19 Травня 9:30

Дрогобич відвідали представники Міністерства у справах ветеранів. Спільно з робочими групами з Дніпропетровщини, Полтавщини та Чернігівщини, які працюють над соціальною згуртованістю та залученням ветеранів до процесів відновлення та розвитку громад.

Мета візиту – ознайомлення з досвідом Дрогобича та програмами фізичної та психологічної реабілітації ветеранів, які працюють у Дрогобицькій громаді.

В ході візиту гості відвідали Дрогобицьку гімназію №3 імені В’ячеслава Чорновола, де ознайомились зі спортивними проектами, – зокрема стінкою скелелазіння, а також оглянули ресурсну кімнату, на базі якої можуть займатися як діти з інклюзією, так і діти ветеранів.

Серед гостей – ексміністерка Міністерства у справах ветеранів Оксана Коляда, представники Міністерства, військових адміністрацій та органів місцевого самоврядування Дніпропетровщини, Полтавщини та Харківщини, а також менеджери та аналітики програми ПРООН в Україні.

Про роботу закладу розповіла директор Оксана Чайковська. В зустрічі взяли участь практикуючі психологи, кандидат психологічних наук, заступник декана факультету історії, педагогіки та психології ДДПУ ім. Франка Андрій Зимянський та військовослужбовці, ветерани війни.

Гості мали змогу поспілкуватись з ветеранами на різні теми, обговорити процес психологічної адаптації в громаді, програми реабілітації та психологічної підтримки, які працюють у Дрогобичі та залученість ветеранів до всіх процесів життєдіяльності громади.

Після відвідин гімназії №3, учасники візиту мали коротку екскурсію містом. Згодом відвідали відділення відновного лікування, де оглянули доступні процедури реабілітації. Презентував заклад начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба та завідувач відділення Ігор Андрейко.

У Народному домі гості з міністерства оглянули сенсорну кімнату для психологічного розвантаження, роботу якої презентував Петро Кос. А також познайомились з роботою громадських та ветеранських організацій Дрогобича.

Опісля директор Дрогобицького міського центру соціальних служб Оксана Матчишин розповіла присутнім про роботу центру. На його базі від початку повномасштабного вторгнення працювало понад чотири десятки волонтерів-психологів, які надавали як групові так і індивідуальні консультації людям, що постраждали від війни. Згодом на базі Центру розгорнули гарячу лінію психологічної допомоги. А паралельно ведеться робота над підтримкою жінок та матерів військовослужбовців.

Відтак представники Міністерства мали змогу поспілкуватись з усіма учасниками, залученими до процесу реабілітації ветеранів та членів їхніх родин, – з представниками органу місцевого самоврядування, медиками, психологами, волонтерами, активістами та безпосередньо самими військовослужбовцями.

А також дізнатись про програми медичної, психологічної та соціальної підтримки, які працюють у Дрогобицькій громаді.

На завершення зустрічі гості отримали символічні подарунки з сувенірною дрогобицькою сіллю.

Паралельно розглядаються можливості залучення додаткової допомоги, необхідного обладнання чи участі в проектах, які допоможуть розширювати спектр послуг задля підвищення якості фізичної та психологічної реабілітації в Дрогобичі.

Перейти до вмісту