Конкурсна комісія затвердила нове Положення про Громадський бюджет Дрогобицької громади

29 Грудня 11:42

Сьогодні, 29 грудня, у світлиці Дрогобицької міської ради відбулось чергове засідання Конкурсної комісії з відбору проектів Громадського бюджету.

Єдиним питанням, яке було сьогодні в порядку денному – було затвердження нового Положення про Громадський бюджет об’єднаної Дрогобицької громади.

Положення, яке існувало досі в Дрогобицькій міській раді, приймалось ще до адміністративно-територіальної реформи та стосувалось виключно міста Дрогобича. Окрім цього старе Положення містило ряд суттєвих неточностей, які в процесі проведення конкурсу створювали неоднозначні ситуації з голосуванням за проекти.

Новостворена Конкурсна комісія напрацювала новий проект Положення про громадський бюджет Дрогобицької міської територіальної громади, максимально адаптувавши його під потреби усієї громади. В новій редакції Положення чітко прописано процедури подання проектів, їх відбору та голосування.

Найбільше коректив стосувались саме процедури голосування. Так як раніше виникало чимало претензій та звинувачень стосовно можливих маніпуляцій з паперовим голосуванням за допомогою скриньок.

Тож відтепер голосування за всі проекти, які подаватимуть в рамках Громадського бюджету, відбуватиметься виключно на електронному сервісі «Громадський бюджет» та триватиме протягом 21 дня.

Участь в голосуванні зможуть брати зареєстровані члени Дрогобицької міської територіальної громади, яким на момент голосування виповнилось 14 років. Кожен зможе віддати один голос за малий проект та один голос за великий проект у кожному році.

Також Комісія передбачила в Положенні пункт, відповідно до якого проект може бути знятий з голосування. В ньому чітко прописано, що ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у голосуванні. Застосування примусу, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному волевиявленню, забороняється. У випадку порушень умов конкурсу, відповідний проект може бути знятий з голосування.

Тепер Положення винесуть на розгляд та затвердження сесії Дрогобицької міської ради. Ознайомитись з проектом затвердженого Комісією Положення можна в рубриці Громадський бюджет за посиланням.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту