«Голі» стіни, зняті хрести та дзвони: у звільненій від московської патріархії церкві Іова Почаївського провели першу спільну молитву за Україну

27 Травня 15:08

Сьогодні, 27 травня, у дрогобицькій церкві Іова Почаївського, що на Трускавецькій 56, відбулась перша спільна молитва за Україну – українською мовою, під проводом священнослужителів Православної Церкви України та прихожан з Дрогобича та сусідніх населених пунктів, які приїхали підтримати громаду в процесі переходу до української церкви.

Цьому передувало засідання комісії, яка розглянула заяви представників громади, які засуджують існування на території Дрогобицької територіальної громади церковної установи, яка фактично підпорядковується МП та РПЦ та заяви парафіян собору Іова Почаївського, які висловили бажання перейти в підпорядкування Православної Церкви України.

Дрогобицько-Самбірська єпархія Православної Церкви України заяву розглянула та ухвалила рішення про прийняття громади храму святого Іова Почаївського у єпархію Православної Церкви України. Відтак на одну українську церкву в Дрогобичі стало більше.

Після прийнятих рішень будівля храму та її територія були опечатані і перебували під охороною.

Сьогодні, коли всі прийшли до храму, аби провести тут першу спільну молитву за Україну, стало зрозуміло, що «батюшки» готувались до такого сценарію. В храмі Іова Почаївського залишились «голі» стіни. В церкві немає предметів іконостасу, вивезена абсолютна більшість ікон та церковних атрибутів. Більше того, як стверджують прихожани храму, які раніше відвідували цю церкву, з території зникли дзвони, а з двох будівель, розташованих на території церкви, навіть зрізали хрести.

Все це відбулось ще до моменту прийняття комісією рішення та опечатування храму.

Сьогодні, в церкві зібрались священики Дрогобицько-Самбірської єпархії Православної Церкви України, мешканці Дрогобицької громади та сусідніх міст, які приїхали на першу спільну молитву.

Після молитви відбулась процедура інвентарного опису майна, яке знаходиться в церкві. Комісія, у складі представників Православної Церкви України, управління правового забезпечення Дрогобицької міської ради та прихожан храму, – оглянули приміщення та склали перелік наявного майна, зафіксувавши його документально.

Керівництво громади повністю підтримало рішення громади про перехід з московського патріархату до Православної Церкви України. Сьогодні тут відбулось перше богослужіння. Однак зайшовши всередину, ми були шоковані, бо церква пуста. Видно, що «батюшка» готувався до відходу, – вони забрали усе, що було придбане за кошти громади. Але ми тішимось з того, що на одну українську церкву стало більше, – наголосив заступник міського голови Дрогобича Андрій Ковч.

По завершенні богослужіння, священики поблагословили громаду на єдність та перемогу українського народу над ворожим російським окупантом.

Ми запрошуємо усіх прихожан приходити в церкву, молитись за Україну, молитись українською мовою. В неділю, о 10:00 матимемо тут першу українську службу Божу, – запросив єпархіальний декан Дрогобицько-Самбірської єпархії Православної Церкви України отець Леонід Городиський.

Перейти до вмісту