Автономні та зі зв’язком: пункти незламності у громаді доукомплектовують усім необхідним

28 Листопада 11:58

Цьогорічна зима через масовані ракетні обстріли окупантом енергетичної інфраструктури України стала серйозним випробуванням для кожного українського міста та села. На державному рівні прийнято рішення розгорнути по всій країні пункти незламності для забезпечення мешканців теплом та можливістю підзарядити техніку та гаджети.

У Дрогобичі та територіальній громаді також розгортають пункти незламності. Як повідомив 28 листопада на щотижневій понеділковій нараді керівник відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ДМР Ігор Юзьв’як – на території Дрогобицької територіальної громади буде функціонувати 11 таких пунктів. Із них – один в Стебнику, один в Лішні та дев’ять безпосередньо у Дрогобичі.

Перший пункт незламності із минулого тижня уже відкрито на Майдані Тараса Шевченка у Дрогобичі. Він живиться від генератора, там встановлено буржуйку, можна зарядити гаджети, підкріпитись теплим чаєм та печивом, є інтернет, чергують надзвичайники, – наголошує Ігор Юзьв’як.

Загалом за словами головного надзвичайника міста на території Дрогобича та Стебника 10 так званих пунктів незламності уже забезпечені генераторами потужністю до 10 КВт, в одному з пунктів триває процес встановлення додаткового джерела живлення. Також у всіх 11 пунктах здійснено в достатній кількості запаси води – питної та технічної. У 10 пунктах – встановлено телевізори, вогнегасники та наявні найелементарніші укриття. Зроблено запаси дров та паливно-мастильних матеріалів. Усі пункти функціонуватимуть в режимі 24х7.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма дав доручення відділу з надзвичайних ситуацій проконтролювати процес укомплектування усім необхідним пунктів незламності та забезпечити там зв’язок. Також очільник міста зазначив, що усі навчальні заклади міста та громади, які обладнані генераторами, в складний для країни час, мають розгорнути у себе діяльність пунктів незламності та бути готовими прийняти мешканців і переміщених осіб на обігрів. Наразі ведуться й перемовини з духовенством, щодо облаштування пунктів незламності при церквах.

Перший пункт незламності у Дрогобичі уже функціонує на Майдані Тараса Шевченка – ще 10 готують до відкриття. Вони будуть функціонувати за такими адресами:
– м. Дрогобич вул. Козловського, 81 «Наша Хата»,
– вул. Б. Лепкого, 9 КП Дрогобицька лазня»,
– вул. І. Франка, 20 Народний дім імені І.Франка,
– вул. Грушевського, 136 Ліцей №16,
– вул. Самбірська, 70 Гімназія №17,
– вул. Т. Шевченка, 18 приміщення колишньої школи №15,
– вул. Б. Лепкого, 19 Ліцей імені Б.Лепкого,
– площа Ринок, 1 приміщення міської ради,
– майдан Тараса Шевченка,
– м. Стебник – Майдан Шевченка, 5 Народний дім,
– с. Лішня, вул. І. Франка навчальний заклад 1-3 ступеня.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту