Звернення дрогобичан до громади села Брониця

20 Лютого 0:00

Проблема з утилізацією побутових відходів — це ключове питання, яке потребує негайного вирішення не лише на територіях Дрогобича і Дрогобицького району, а й у багатьох інших містах.

Впродовж 30 років відбувалася експлуатація Броницького сміттєзвалища. Сьогодні як броничани, так і ми — дрогобичани, свідомі того, що сміттєзвалище повинне відповідати всім екологічним нормам.

Безумовно, що розпочатий процес рекультивації сміттєзвалища повинен бути завершеним. Однак, це питання не вирішується впродовж одного дня. Окрім того, остаточному закриттю сміттєзвалища має передувати альтернатива: спорудження нового полігону, або ж сміттєпереробного заводу. Сьогодні керівництво міста Дрогобича працює над вирішенням цієї проблеми.

Проте події, які відбулися 9 лютого 2018 року, а саме блокування дороги, яка веде до сміттєзвалища, без жодних попереджень та конструктивного діалогу, призвели до того, що на вулицях міста Дрогобича нагромадилося чимало сміття.

В ході переговорів з особами, які блокують дорогу, вдалося з’ясувати, що це своєрідний протест, спрямований на вирішення питання ремонту дороги «Дрогобич – Самбір». Ми також зацікавлені у тому, щоб якомога швидше було розпочато ремонт цієї дороги. Проте, ремонт дороги «Дрогобич – Самбір» не є в компетенції міста Дрогобича. Більше того, це питання вирішується на обласному рівні і вже вирішено.

Станом на 20 лютого, після чергових переговорів керівництва Дрогобича з броничанами, ситуація залишається критичною, оскільки сміттєзвалище заблоковане, а жодного розуміння і поступу з боку громади Брониці немає. У такій ситуації неможливе подальше проведення робіт капітального характеру, які необхідні для рекультивації сміттєзвалища.

Та варто пригадати, що впродовж останніх двох років з громадою та сільським головою села Брониця було погоджено карту дій щодо експлуатації сміттєзвалища з поетапною рекультивацією. Натомість з боку Дрогобича було загарантовано надання допомоги громаді Брониця.

Відтак у 2017 році проводилося вивезення ТПВ з території с. Брониця на загальну суму 135 тис грн.

Проведено видалення аварійних дерев на суму 5400 грн.

Надано послуги автогідропідіймача на суму 4800 грн.

Проведено демонтаж аварійної будівлі Народного дому на суму 23000 грн.

Надано послуги з прибирання доріг від снігу у зимовий період із застосуванням піскорозкидувача та грейдера на загальну суму 15000 грн.

Дітям села було надано подарунки до Дня Святого Миколая на суму близько 13000 грн.

Проведено заміну вікон у церкві с. Брониця на суму близько 80000 грн.

Безкоштовно надавали сцену та музичне обладнання для забезпечення організації відзначення Дня села Брониця, а також було забезпечено виступи музичних колективів.

На початку 2017 року з міського бюджету Дрогобича на потреби села Брониця було виділено 500 тис грн. Також за клопотанням Дрогобицької міської ради було виділено близько півмільйона гривень з обласного бюджету. До слова, у межах домовленостей з громадою села Брониця, виділено понад 1200000 гривень. Також 550 тис грн, виділено 30 січня на останньому засіданні сесії Дрогобицької міської ради у 2018 році.

Окрім того, мешканці села Брониця повноцінно користуються соціальними благами Дрогобича: діти отримують послуги в освітніх закладах міста, дорослі — забезпечені робочими місцями, сільськогосподарська продукція реалізується на місцевих ринках, мешканці села отримують медичні послуги у лікарнях міста.

Тому, ми — жителі Дрогобича, наполягаємо на конструктивному діалозі та спільному напрацюванні подальших кроків виходу з ситуації, яка може призвести до екологічного лиха не лише у Дрогобичі, а й цілому районі.

Відтак закликаємо вас, шановні броничани, делегувати уповноважених осіб з чіткими пропозиціями та баченням виходу з ситуації на переговори для того, щоб розпочати не лише конструктивний діалог, а й дії з напрацювання алгоритму першочергових заходів. Адже з боку Дрогобича, в межах компетенції, виконано усі домовленості згідно з вашими побажаннями.

Збір підписів триває.

До теми:

Які вимоги блокувальників Броницького сміттєзвалища та який обсяг допомоги громаді села надано Дрогобичем, — про це розповіли на прес-конференції у ДМР. ВІДЕО

Попри виконання Дрогобичем домовленостей, укладених з громадою Брониці, відбулася чергова блокада сміттєзвалища

Чат-бот Гаряча лінія