У приміщенні Дрогобицької Ратуші відкрили Галерею ваг. ФОТО

3 Листопада 0:00

У п’ятницю, 3 листопада, у приміщенні Дрогобицької Ратуші відкрили Галерею ваг. Колекція ваг налічує близько 500 експонатів. Ініціаторами створення Галереї ваг виступили дрогобичани Анатолій Задерецький та Павло Ковальчук. За словами ентузіастів, збір ваг тривав три роки.

«Найстаріша вага у колекції датується десятим століттям від народження Ісуса Христа. Ця вага є унікальністю нашої колекції. Невдовзі ми плануємо створити народний музей ваг», — зазначив Анатолій Задерецький.

Облаштування цієї галереї відбулося за сприяння міського голови та Туристично-інформаційного центру Дрогобича, який куруватиме відвідування цієї галереї.

Участь у відкритті взяли дрогобичани, представники ЗМІ, міський очільник Тарас Кучма разом із заступником Василем Качмарем.

До слова, найбільша вага, яку помістили у галереї, слугувала для зважування жінок у середньовічні часи. Якщо жінка важила менше три пуди (48 кілограм), її вважали відьмою. Тепер ця вага слугуватиме атракцією для відвідувачів та туристів.

Деталі щодо відвідування Галереї ваг можна дізнатися у Туристично-інформаційному центрі Дрогобича. Як наголосив керівник КП «ТІЦ» Ігор Чава, на сьогодні вхід у галерею безкоштовний.

Чат-бот Гаряча лінія