У Дрогобичі вшанували воїнів АТО, відкривши скульптурну композицію «Повернення воїна АТО». ФОТО

16 Жовтня 0:00

З нагоди свята Дня захисника України та 75-річниці створення УПА у Дрогобичі, 15 жовтня, урочисто відкрили скульптурну композицію «Повернення воїна АТО», присвячену справжнім патріотам України, які ризикуючи власним життям, стали на захист своєї Батьківщини та повернулися живими до рідного Дрогобича і сьогодні перебувають серед нас.

Церемонія відкриття відбулася за участю воїнів АТО, волонтерів, учасників Революції гідності, керівництва міста, депутатів, громадськості та гостей міста.

Велика кількість наших воїнів повертаються з війни, вони живуть серед нас, але бачать цей світ вже по-іншому. Саме думка про цих вояків надихнула на встановлення скульптури присвяченою захисникам, які є серед нас, — наголосила ведуча заходу Уляна Воят.

Почесне право відкрити скульптурну композицію «Повернення воїна АТО» надали міському голові Дрогобича Тарасу Кучмі, Народному депутату України Богдану Матківському, меценатові композиції Олені Курило, воїнам АТО — Василю Хруню, Іванові Дацку, Тарасу Кузьмаку та Джамалу Джамхірову.

Відтак під звучання гімну-реквієму «Пливе кача…» хвилиною мовчання вшанували пам`ять Героїв АТО, які віддали своє життя за свободу, незалежність та єдність нашої держави, увійшовши в безсмертя.

Опісля представники духовенства провели чин освячення скульптурної композиції.

Відтак отець Іван подякував ініціаторам встановлення скульптури, наголосивши на тому, що ми повинні користати з того, що живі воїни АТО серед нас і можуть проводити просвітницьку діяльність серед наших дітей.

«Нехай відкриваються двері наших шкіл сучасним живим Героями, бо ніхто краще не вкарбує в серця наших дітей любов до своєї Батьківщині як ті, хто готовий віддавати за неї своє життя», — зазначив священнослужитель.

З вітальним словом до громади міста, воїнів АТО та гостей звернувся міський голова Дрогобича Тарас Кучма: «Дивлячись на цю композицію, складається враження, що вона ще не до кінця завершена. Незавершена тому, що воїни АТО, які загинули за волю України, не завершили свої діла.  Також ще не завершили діла й ті, які повернулись живими, до того ж вони повинні завершити діла ще й загиблих побратимів», — звернувся до громади міста Тарас Кучма. — «А ми, воїни-побратими, залишились живими не випадково, а для того, щоб збудувати ту державу, за яку загинули наші хлопці, змінити світ навколо себе та побудувати Україну такою, про яку мріяли наші діди й прадіди». Окрім цього Тарас Кучма наголосив, що ця скульптура має побутовий характер, який нагадуватиме усім, про зразковість і мужність справжнього сучасного чоловіка-воїна.

Опісля міський очільник відзначив грамотами та медалями воїнів АТО.

«Маю за честь сьогодні вшанувати пам’ять тих Героїв, які повернулись, бо вони зроблять все для того, щоб Україна відстояла свої права у боротьбі. Наші воїни  незламні!», — зазначив у своєму привітанні присутніх Народний депутат України Богдан Матківський.

Воїн АТО Юрій Швець наголосив присутнім, що цей пам’ятник має бути нагадуванням всім нам, що війна ще незавершена, але перемога в наших руках і ми повинні за неї боротися.

Представники Ради Правління громадських організацій «Ветеранів-учасників АТО Дрогобиччини» нагородили численними грамотами свої воїнів-побратимів. Зокрема, за вагомий особистий внесок у ветеранський рух учасників АТО на Дрогобиччині воїни нагородили грамотами секретаря міської ради Олега Хруща, заступника міського голови Василя Качмара, мецената скульптурної композиції Володимира Курила, а також свого побратима — міського голову Тараса Кучму.

Завершилась урочиста церемонія відкриття скульптурної композиції «Повернення воїна АТО» покладанням квітів, музичним виступом воїна І добровольчого батальйону Національної Гвардії України імені Сергія Кульчицького Максима Перев’язка та виконанням Гімну України.

Зазначимо, що меценатом проекту встановлення скульптури «Повернення воїна АТО» виступив власник торгового центру «Гетьман» Володимир Курило, а втілив цю ідею в життя відомий львівський скульптор, член Львівської національної спілки художників України Тарас Данилюк. Проект реалізовано під патронатом міського голови Дрогобича Тараса Кучми.

Чат-бот Гаряча лінія